Сир тофу – смачний та дієтичний
Ґаздиня варить класичний тофу без жодних домішок (навіть солі)
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/459524/syr.jpg)
Жанна Павлова тривалий час жила у Києві. Та згодом, вийшовши заміж, переїхала до селища Брюховичі, що неподалік Львова. Тут активно допомагала чоловікові Геннадію варити сир тофу.
Цей спресований продукт із соєвих бобів відомий у світі вже понад п’ять тисяч років. Зокрема, дуже поширений в Азії (Китаї), Америці, Європі. Його вживають вегани, особи з алергією на лактозу, прихильники дієтичного харчування та загалом здорової їжі.
Новинка містить амінокислоти й мікроелементи, багата калієм, кальцієм, магнієм, цинком, міддю, селеном. Також є у ній вітаміни А і Е, фолієва кислота, залізо, антиоксиданти.
Павлови організували власний бізнес під назвою «Сімейна господарка». Перші кроки давалися важко. Бракувало обладнання, та і споживач виявився не готовим до такого товару. Людей насторожувало, що він виготовляється з сої. Але ж згадані боби входять до складу цукерок, печива тощо.
Згодом ситуація налагодилася. «Для нас це було не просто заробляння грошей. Насамперед хотілося дати покупцям корисний продукт. Трималися на плаву за рахунок високої якості та індивідуальної роботи зі споживами, – зауважує Жанна Станіславівна.
На жаль, торік чоловік помер. Дружина ж переїхала в село Костеїв Львівського (раніше Жовківського) району і продовжує його справу. Було доволі складно. У період відчаю навіть хотіла позбутися бізнесу. Але знайшлися люди, які простягнули руку підтримки у тяжкій ситуації. Тож виробництво знову закрутилося.
Господиня використовує лише якісну сировину. Раніше її доводилося возити з Вінницької області. Тепер бобові вирощують і на Львівщині.
На своєму обійсті ентузіастка запустила невеличкий цех, де працює сертифіковане українське обладнання. Вона спочатку варить соєве молоко, потім коагулює спеціальними речовинами. Далі зібраний сир потрапляє під прес. А вистигнувши, стає готовим до споживання.
Ґаздиня варить класичний тофу без жодних домішок (навіть солі), який завдяки нейтральному смаку широко застосовується у стравах. Його можна маринувати, подавати з різними спеціями та соусами, вживати смаженим, печеним.
А на замовлення жінка виготовляє варіанти з духмяними травами, паприкою, морською сіллю чи іншими приправами.
Останнім часом тофу набуває все більшої популярності (особливо серед молоді). Тож є для кого працювати, адже ринок здорової їжі щороку розширюється.