Готує смаколики та допомагає переселенцям
Недобудоване кафе чоловіка з перших днів бойових дій стало прихистком для переселенців. Тепер цей будинок має символічну назву «Дах над головою»
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/458147/ferma.jpg)
2021 року у селі Загірному Стрийського району було створене фермерське господарство «Карпатські ґазди» (за програмою міжнародної корпорації Кортева Агрісайєнс в Україні). Його заснували Катерина Лісова разом із місцевим підприємцем Василем Загородним. За 1,5 кілометра від селища Дашави вони зводять сироварню, облаштовують козячу ферму. Поряд у кафе пана Василя можна смачно пообідати і продегустувати сири. Також неподалік є три ставки для риболовлі, відпочинкова зона.
Однак війна внесла свої корективи. Недобудоване кафе чоловіка з перших днів бойових дій стало прихистком для переселенців. Тепер цей будинок має символічну назву «Дах над головою». Тут забезпечують їжею та всім необхідним 50-70 осіб. Різноманітну допомогу привозять постраждалим закордонні волонтери.
Пані Катерина перейнялася долею переселенців, адже сама пережила щось схоже
До 2014 року мешкала в Алчевську, де тривалий час працювала заступником директора на державному підприємстві, а згодом започаткувала власну справу. У спеціально облаштованих виробничих приміщеннях вона вирощувала гриби, усіляку зелень (руколу, кріп, петрушку, м’яту).
Та коли місто захопили бойовики, покинула Донбас і кілька разів переїжджала з одного місця на інше. Аж поки життя не занесло до карпатського села Орова, що неподалік Сколього.
Спочатку було нелегко. «Я прибула сюди з однією валізою та маленькою сумочкою, бо не збиралася покидати домівку надовго. Думала, це триватиме місяць-два», – пригадує Катерина Лісова.
Але все затягнулося. Довелося пускати корені на новому місці. Горяни забезпечили гостю посудом, продуктами харчування. У селі Тухлі разом із місцевою жителькою Катериною Ільків вона заснувала ферму «Дві Катерини», продукцію якої хвалили навіть провідні кухарі. Чудові козячі сири (ніжний білий та дещо твердіший і запашний копчений) неабияк полюбили туристи. Тож доволі популярними стали гастротури. Сюди охоче навідувалося багато людей, у тому числі й із закордону.
Тепер колишня донеччанка разом із партнером розвиває своє господарство неподалік Дашави
Утримують до 200 кізочок із козенятами, також овець. Тварини перезимували важко. Зараз господарі виводять їх на пасовище. Водночас продовжується окот.
Отримане молоко ентузіасти переробляють на сир: гірський, копчений, із пліснявою, твердий зовсім молодий і трохи старший. Охочих скуштувати такі смаколики чимало, адже фермери вкладають у свою продукцію працю та душу.
/wz.lviv.ua/images/articles/2022/05/ferma_2.jpg)
До речі, вони мають наміри добудувати нове приміщення для виробничих потреб. Уже взяли на роботу кількох переселенців. Недавно пані Катерина отримала допомогу від данських фермерів – зерно для кіз.
Ще ж підприємливі партнери обробляють землю: засіяли грядки, посадили картоплю. Тож будуть і свої овочі.
Читайте також: У хаті-«рукавичці» переселенці святкують уродини й грають весілля