«З квітів, які втратили товарний вигляд, робимо букети і виставляємо на вулицю»
Бізнеследі з Дніпра, яка є вимушеною переселенкою з прифронтового регіону, відкрила у Львові квітковий бутік
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/521394/kvity3.jpg)
Щоразу більше вимушених переселенців з прифронтових регіонів відкривають у Львові свої бізнеси. Таких за статистикою близько тисячі. Корінна дніпрянка Дар’я Труш відкрила у Львові квітковий бутік, аналогів якому немає у місті.
Квітковий бутік Дар'ї працює у Львові з лютого цього року. Повітряні тривоги, ракетні удари по рідному Дніпру та загроза окупації з боку Донеччини та Півдня, змусили жінку подбати про безпеку сім‘ї. Дар‘я виховує з чоловіком двох доньок та сина.
На початку широкомасштабного вторгнення евакуювалася з Дніпра до безпечної Європи. Для тимчасового життя обрала Швейцарію, мешкала у місті Лугано — найпопулярнішому курорті в італомовному кантоні Тічино. Каже, не розглядала цю країну, як місце, де хотіла б постійно жити. Планувала перечекати там певний час, а потім повернутися до України. Не думала, що велика війна затягнеться так на довго… «Чому обрала Швейцарію? — перепитує. — Бо це красива, а головне — безпечна країна».
«Якщо вивчиш мову і зареєструєшся в центрі зайнятості - запропонують розвозити піцу»
Запитую, чи «зайшла» їй Швейцарія. Відповіла, що ні. «Не знайшла себе у Швейцарії, але ось у Львові почуваюся як вдома», — каже Дар’я Труш.
/wz.lviv.ua/images/articles/2024/10/%D1%82%D1%80%D1%83%D1%88.jpg)
Діти Дар‘ї навчалися у швейцарській школі італійською мовою. Вчителі не надто підтримували чужих учнів, мали претензії, що діти ВПО не дотягують у навчанні…
«Півтора року там мешкали і поїхали, — каже. — Аби там чимось займатися, треба знати німецьку мову, французьку чи італійську. Англійська — як додатковий бонус. Усі мої знайомі там ніде не працюють. Якщо вивчиш мову і зареєструєшся в центрі зайнятості - запропонують розвозити піцу».
Швейцарія допомагала ВПО з України, на дорослого давали від 500 євро допомога на місяць. Але родина Трушів з Дніпра вирішила не брати державні гроші, а жила там за свої ресурси, які заробили в Україні. Дар‘я каже, трикімнатну квартиру у Швейцарії знайшла самотужки, оренда на місяць — 4−5 тисячі швейцарських франків (курс франка щодо гривні - 47,87 грн).
«Ви десь бачили, аби у квітковому вам пропонували келих ігристого?»
Дар’я каже, що після повернення зі Швейцарії обрала для проживання Львів.
«Мені тут комфортно!, — відгукується про Львів. — Коли приїхала до Львова, одразу знала, що буду займатися квітковим бізнесом».
Дар’я вивчає квітковий ринок у Львові - від бутіків, до квіткових МАФів та ринків. Нарахувала понад дві сотні точок продажу букетів. Жінка хотіла зробити свій бізнес оригінальним, не схожим на інші.
/wz.lviv.ua/images/articles/2024/10/%D0%BA%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%B82.jpg)
Запитую співрозмовницю, чим унікальний її бутік. Відповіла, що кожен квітковий магазин займає свою нішу. Її ніша — бутік з відмінним сервісом.
«Квіти, які повністю втратили товарний вигляд, ми викидаємо, списуємо. Дуже за цим стежимо. Якщо квітка ще більш-менш нормально виглядає, але вже трохи „втомилась“, робимо невеличкі букети і виставляємо на вулицю, аби кожен охочий брав собі, — продовжує розмову Дар’я Труш. — За короткий час букети „розлітаються“. Ніколи не підсовуємо у букети гостей не свіжі квіти, тримаємо високу планку сервісу бутіка».
/wz.lviv.ua/images/articles/2024/10/%D0%BA%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%B84.jpg)
Один з мінусів квіткового бізнесу, каже Дар‘я, квіти недовговічні і частину таки доводиться списувати.
Важливий бонус бутіка, на думку Дар‘ї, пригостити гостя. «Чи ви десь бачили, аби у квітковому вам пропонували келих ігристого просеко, пригощали кавою та цукерками? У моєму бутіку можна не лише купити квіти, а й різні дрібнички до букета в подарунок — вітальні листівки, ароматичні свічки за знаками зодіаку, аромадифузори, фірмовий шоколад», — розповідає про переваги свого бутіка.
/wz.lviv.ua/images/articles/2024/10/%D0%BA%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%B8.jpg)
«Найдорожчий букет коштував 6 тисяч гривень»
У бутіку Дар‘ї - чимало елітних квітів, які, на перший погляд, виглядають химерно, але додають букету родзинки. Квітка банксія — по 300 грн за штуку, королівська протея — 600 грн, декоративна капуста — 120 грн. В середньому букети з бутіка коштують півтори тисячі гривень та вище. Є і дешевші варіанти (з меншою кількості квітів). Троянди дорогих сортів — 160−180 гривень за штуку.
/wz.lviv.ua/images/articles/2024/10/%D0%BA%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%B86.jpg)
Мода на троянди, каже, вічна. Гості переважно купують традиційні червоні троянди. Молоді чоловіки полюбляють букети з піоновидних троянд.
Також модні стабілізовані букети — засушені квіти, оброблені спеціальною речовиною, щоб довго зберігалися. Такі букети не втрачають ні колір, ні форму — наче законсервовані. На третьому році війни львів'яни часто питають і за бавовною. Гілку бавовни додають у букети на різні події, особливо патріотичного характеру.
/wz.lviv.ua/images/articles/2024/10/%D0%BA%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%B85.jpg)
«Найдорожчий букет, який у нас замовив чоловік, коштував майже 6 тисяч гривень. Це був мікс з різних видів квітів», — каже власниця магазину.