Золоте пір’я, птахи у квітах…
Українські художники зобразили своє бачення зимових свят
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/449144/vyst1.jpg)
Відчуття свята… Кожен вкладає у нього свій особливий зміст. У Львівській галереї “Зелена канапа” триває виставка, у якій художники з різних міст України зобразили своє бачення зими та пов’язаних з нею свят.
Загорнені у сніг будинки, в’язані шкарпетки, різноколірний килим з бабусиної хати... Усі ці креативно зображені предмети асоціюються у сучасних художників із зимовими святами та усім знайомим з дитинства очікуванням дива. Нетиповий з вигляду Санта Клаус із вусами - таким його уявляє Сергій Резніченко.
Соломія Ковтун представила роботу “Народження клітин”, адже узимку святкуємо народження Божого Дитяти.
/wz.lviv.ua/images/articles/2021/12/vyst2.jpg)
Робота зі скла Христини Меленчук “Птахи у квітах” виглядає, як візерунок на льоду.
Привертає увагу незвичний витвір мистецтва Антоніни Денисюк - “Об’єкт з пір’я”. Він виконаний у двох варіантах - із сусального золота та срібла, якими оздоблюють художні твори.
/wz.lviv.ua/images/articles/2021/12/vyst3.jpg)
За словами власниці галереї, художниці Олесі Домарадзької, пір’я - унікальне явище у природі. Адже воно - найлегше і надзвичайно сильне водночас. А ще асоціюється з зимовими карнавалами.
Одна з родзинок виставки - оригінальна витинанка Дарії Альошкіної, яка прикрашала обкладинку журналу “Vogue”. Робота завішує величезне вікно - від стелі до підлоги та асоціюється з зимою та льодом.
“Років з п’ятнадцять тому я гуляла Львовом напередодні зимових свят і побачила звичайнісіньку шопку, - згадує власниця галереї “Зелена канапа” та організаторка виставки Олеся Домарадзька. - Подумала, що в Україні - багато талановитих митців, тож варто зробити виставку шопок, які вони створять власноруч. З того часу українські художники щороку готують роботи до зимових свят, у яких переповідають свої бачення цих урочистостей та пов’язаних з ними атрибутів”.
Відвідати виставку безкоштовно можуть усі охочі протягом новорічних та різдвяних свят.
Читайте також: «Свій перший вертеп я намалював після вечорниць, які побачив на сцені заньківчан»