Маленькі паростки дають багато вітамінів
Недавно на Львівському фермерському ярмарку молода сім’я Ярина та Богдан Матійчуки запрезентували сімейну ферму MolodeSteblo, де вирощують мікрозелень
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/437951/mikrohrin.jpg)
Чому взялися за таку справу? «Із народженням донечки ми почали ретельніше підбирати раціон. А мікрогрін — надзвичайно корисні паростки, які зараз набирають у світі шаленої популярності. В Україні про них мало відомо», — зазначає пан Богдан.
Ще одна причина в тому, що чоловік працює шеф-кухарем із випікання піци в ресторані. Йому хотілося, аби страви виглядали привабливішими.
Спочатку плекали зелень собі, згодом — для друзів і знайомих, а далі список споживачів розширився. Тоді відкрили власну ферму «Молоде стебло». Бо саме молоді пагінці містять у 40 разів більше вітамінів, ніж дорослі рослини. 30−50 г мікрозелені — добова норма мікроелементів для людини.
У теперішній час пандемії важливо споживати справжній крафтовий продукт — мікрозелень, переконане подружжя. Зараз її отримують в орендованому приміщенні площею 50 кв. м. Тут встановлені професійні стелажі. Окремі наповнені кокосовим субстратом, на інших — гідропоніка.
Мікрогрін вимагає неабиякої уваги. Необхідно підтримувати певний температурний режим, поливати, вчасно зрізувати… Росте зелень переважно 14 днів, а деяка — до сім діб. Тоді зосереджує максимальну кількість поживних речовин.
/wz.lviv.ua/images/articles/2021/06/mikrohrin_2.jpg)
Господар розповів про найпопулярніші рослини. Для прикладу, паростки соняшнику, що мають легкий горіховий присмак, містять багато цинку та заліза, є ідеальною складовою салатів і бутербродів.
Горошок дещо солодкуватий, відзначається свіжим ароматом, хрусткою структурою. Застосовується у суміші з літніми фруктами.
Доволі пікантний смак редиски, котру вживають замість зеленої цибулі, поєднують із яєчними стравами, сметанним і майонезним соусами. Завдяки великій кількості вітаміну С зміцнює імунітет. Окрім того, паростки згаданих овочів містять багато сірки, тому покращують стан шкіри, волосся та нігтів.
Люцерна — улюблена культура шеф-кухарів, і недарма, адже характеризується нейтральним, слабо вираженим смаком. Її можна вживати саму, додавати в різні салати, смузі, бутерброди, супи… Містить вітаміни B12 (потрібний вегетаріанцям), A, C, D, а також лецитин. Вона зміцнює імунітет, корисна для шкіри, сприяє втраті ваги, регулює рівень холестерину, є чудовим джерелом заліза.
Водночас вирощують Матійчуки гірчицю, крес-салат, фіолетову капусту, броколі, амарант, цибулю, з яких складають різноманітні мікси. Зараз вирішили використовувати крафтові екоупаковки, відмовившись від пластику.
«Все дуже смачно та корисно, а головне — з любов’ю. Ми в захопленні від того, що робимо, і хочемо, аби й інші люди мали змогу куштувати таку продукцію», — зазначає ентузіаст.