Равликами можна смакувати та омолоджуватися
Ці екзотичні істоти останнім часом стали вельми популярними в Україні
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/435204/rav1851834621965443821800946880238943986456166n.jpg)
І хоча традиційні борщ та вареники для українців залишаються у пріоритеті, часом хочеться спробувати щось екзотичне. Наприклад, равликів.
Понад шість років тому неподалік Львова розташувалася равликова ферма. Ірина зі своїм чоловіком взялися за розведення молюсків після відпочинку в одному з готелів у Греції, де до столу подавали незвичну страву. Через деякий час, гуляючи лісом неподалік дому, жінка побачила під ногами звичайного виноградного равлика. Ірина згадала слова батька, які чула з дитинства: «Гроші під ногами!» Разом із чоловіком назбирали пакет равликів, а в Інтернеті знайшли рецепти приготування. Вийшло смачно. Тож вирішили започаткувати бізнес.
/wz.lviv.ua/images/articles/2021/05/rav_183720258_243762817547052_6842023471199507627_n.jpg)
Зараз працюють на завезених фермерських сортах равликів. Їх можна не лише їсти, а й використовувати з косметичною метою. А ще за цими загадковими створіннями цікаво спостерігати, адже вони мають безліч особливостей та секретів. Недаремно молюск все частіше виступає у ролі домашнього улюбленця.
На фермі розводять північноафриканський середземноморський сорт равликів. Сезон розпочинається з зимівлі у спеціальних холодильних приміщеннях. Камери зберігають матку, щоб вона перебувала у стані анабіозу та могла перезимувати. Навесні равлики відкладають багато яєць. Кожен із них — гермафродит, така особливість цих істот. Обидві тваринки у парі можуть як запліднюватися, так і відкладати ікринки. Цікаво, що статевий акт під час спарювання може тривати близько чотирьох годин!
За відповідної вологості і температурних умов ікринки перебувають у спеціальних контейнерах близько 15 днів. Згодом равликів висаджують у тепличні умови.
/wz.lviv.ua/images/articles/2021/05/rav_185317422_378449710210391_4421167790928029960_n.jpg)
Гостей фермери пригощають не лише запеченими молюсками, а й салатами, супами з них та іншими екзотичними стравами. Хто не готовий до нових гастрономічних відчуттів, може замовити індичку, качку або іншу звичну для себе їжу. А за равликами може спостерігати та дізнаватися про їхні особливості.
Загадкові молюски — нічні тварини. Удень сплять. Якщо уважно розглянути мордочку, нагадує кролячу. Попри миловидний вигляд, слід мати на увазі, що равлик може мати 35 тис. зубів. Ними дає раду практично з будь-якою рослинною їжею. Якщо наважитеся завести вдома екзотичну тваринку, майте на увазі, що 90 відсотків її раціону становитимуть овочі. У пригоді стануть фрукти та зелень. Час від часу можете пригощати м’ясом. Найкраще це загадкове створіння почуватиметься в акваріумі. Як підстилку можна використовувати кокосову стружку або ґрунт для орхідей. Равлики весь час мають перебувати у вологому середовищі.
Дехто тримає їх заради косметичних процедур. Чимало косметичних салонів пропонують масаж за посередництва равликів. Утім, чимало красунь віддають перевагу такому догляду у домашніх умовах. Це мудро, оскільки у салонах використовують одних і тих же молюсків для усіх клієнтів. На жаль, таким чином вони можуть поширювати різноманітні дерматологічні інфекції. Тож варто мати своїх особистих мінімасажистів.
Для того, щоб равлик зробив вам масаж, достатньо зручно вмоститися на дивані, прийнявши горизонтальне положення, посадити тваринку на обличчя та розслабитися. Секрет, який равлик виділяє під час процедури, надзвичайно корисний для шкіри. Процедуру віддавна практикують у Японії. До складу равликового слизу входять алантоїн, вітаміни, колаген, еластин, пектин, гліколева кислота… Зона діяльності чарівного молюска не обмежується обличчям: може масажувати шию, руки, зону декольте, зрештою, усе тіло. Така процедура — один з найефективніших методів омолодження. Компоненти слизу потрапляють глибоко у внутрішні шари епідермісу та насичують його клітини мікроелементами. Равлик зволожує та підтягує шкіру, прискорює процес її відновлення, зменшує кількість і глибину зморщок, усуває вугровий висип, пігментні плями, чорні цятки тощо. А ще — висвітлює веснянки, нормалізує роботу сальних залоз, лікує опіки.
Процедура не має жодних протипоказань, а ефект від неї — вражаючий.