Сім'я Никончуків відкрила другу молочну ферму
Наталія Никончук зі села Старої Мощаниці Рівненського району спочатку утримувала одну корову, пізніше — дві, три, чотири. А потім наважилася значно збільшити поголів'я
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/509058/molochna-ferma.jpg)
Разом із чоловіком Василем вони відвідали сімейну ферму Любові Клубок, що в колишньому Бродівському районі Львівської області. Ознайомившись зі справами, прийняли рішення теж стати учасниками проєкту «Сімейні молочні ферми».
Односельчани відмовляли подружжя від такого кроку (казали: тільки залізете у борги). Але вони не побоялися і ризикнули. Тож 2017 року за підтримки інвесторів упродовж трьох місяців «з нуля» побудували просторе приміщення, яке оснастили сучасним обладанням. Тут розмістилося 14 голів ВРХ.
Через два роки ентузіасти вирішили значно розширити своє господарство. Для цього були всі умови: дозволяла місцевість, взяли в оренду землю біля стайні тощо.
Планувався такий крок на 2022 рік. Проте широкомасштабне російське вторгнення внесло свої корективи. Роботу довелося загальмувати.
Задумане втілили в життя аж у листопаді наступного року. Тоді родина відкрила корівник на 40 голів. У ньому майже всі процеси механізовано. Їсти рогатим особинам завозять з одного кінця приміщення в другий трактором. Є гноєтранспортер, вентилятори. Кожна корівка має зручне стійло з напувалками і спеціальними килимками.
Процес доїння повністю автоматизований. Молоко у закритих відрах потрапляє до холодильника. Відтак приїжджає автомобіль і відвозить його на переробне підприємство.
Звісно, на початках у Никончуків виникали труднощі. Однак завдяки наполегливій праці їх удавалося успішно долати. Вчилися «на ходу». А вже тепер Наталія Василівна може сама порадити початківцям, як організувати ефективну роботу на фермі.
Водночас вона активно розвиває сільський туризм і відкрила агросадибу «Панський маєток». Тут створено всі умови для відпочинку. Відвідувачі милуються красивими краєвидами, рибалять, катаються на коні, смакують свіжим сиром та молоком.
Але й цим не обмежується діяльність ентузіастів. Вони допомагають ЗСУ, а ще частину зароблених грошей перераховують волонтерам та людям, що переселилися із зони бойових дій.
Ірина МАТВІЙЧУК.