Дітям до 13 років обмежили доступ до TikTok
Це зробили в Італії після смерті 10-річної дівчинки
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/429214/tiktok.jpg)
Італійський орган нагляду за конфіденційністю даних наказав TikTok (соцмережа для створення відео) заблокувати облікові записи всіх користувачів в Італії, вік яких не вдалося підтвердити. Таке рішення відповідні служби ухвалили після смерті 10-річної дівчинки.
Рішення про блокування облікових записів прийняли після того, як у Палермо померла 10-річна дівчинка — через нещасний випадок, який вразив Італію. Її батьки розповіли, що вона брала участь у «челенджі» у TikTok. Необхідно було накинути ремінь навколо шиї і затримати дихання, записуючи себе на телефон. «Дівчинку виявила у ванній кімнаті її п’ятирічна сестра, поруч з нею лежав телефон. У підсумку юна користувачка соцмережі померла у лікарні», — інформує Reuters.
У заяві італійського регулятора йдеться: хоча TikTok зобов’язався заборонити реєстрацію дітей віком до 13 років, це правило легко обійти. TikTok заборонили «подальшу обробку даних користувачів, щодо яких немає абсолютної впевненості у віці».
/wz.lviv.ua/images/articles/2021/02/Anna_Nosach_f.jpg)
Психологиня, тренер-консультант з дитячої безпеки Анна Носач поділилася з журналістом «ВЗ» власними порадами: «Батькам потрібно звернути увагу на побудову стосунків з дитиною. Побудова стосунків — це щоденне спілкування. І головне у цьому — не лише дізнатися, як у дитини справи, а далі давати їй непрохані поради чи читати моралі. Потрібно вислухати дитину, підбадьорити. Це перше. І у такій розмові обов’язково має бути присутній такий фактор, як, наприклад, розмова про друзів. Ви повинні цікавитися, з ким дитина дружить! Як справи у її друзів? По-друге, запитувати, що дитина дивиться в Інтернеті? І не критикувати це, а спробувати самим подивитися. Можливо, навіть пограти разом в якусь гру. Ви повинні зрозуміти, що там такого цікавого є у цій грі або у цій соціальній мережі. Які саме відео знімає або переглядає дитина. І тільки тоді ви можете з дитиною справді дискутувати або вносити якісь ідеї, критику, що саме варто обмежити тощо».
«Окрім того, для дітей до 13 років має бути встановлений на всіх ґаджетах батьківський контроль, — пояснює психологиня. — І без цього не надавати дитині доступу до Інтернету! Але контроль без стосунків не працює. Для запобігання участі дитини у шкідливих, небезпечних „челенджах“, запобігання ризику суїциду — дитина повинна довіряти вам. Вона має знати, що не будете її одразу в чомусь звинувачувати. Важливо, щоб у дитини була підтримка друзів. Якщо боїться сказати щось батькам, то принаймні у неї є друзі, з якими може поділитися своїми думками».
«І ще одна важлива річ, — веде далі Анна Носач, — це самореалізація дитини, реалізація її талантів. Коли дитина знає, що її приймають друзі, у неї добрі стосунки з друзями, з батьками, коли знає, на що здатна, що у неї є певні таланти, які вона реалізує, — то не шукатиме схвалення від якихось незнайомих людей у мережі, з тими „лайками“ тощо».
Безпека у TікТок
У налаштуваннях додатку TikTok є функції батьківського контролю — щоб захистити дітей від небажаного контенту. Батьки можуть налаштувати конфіденційність облікового запису дитини. Наприклад, встановити, скільки часу дитина може проводити у TikTok щодня. Обирати, які типи контенту може шукати, а також визначати, який контент є неприйнятним для дитини.