Біжить і у дощ, і в спеку...
29-річний ультрамарафонець з Івано-Франківщини Микола Таран любить солодощі і планує прожити до 104 років
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/417434/mukola-taran.jpg)
«Біг — мій стиль життя і моє натхнення! Це чудова можливість продовжити молодість», — сказав журналістці «ВЗ» 29-річний спортсмен родом з Рожнятівського району Івано-Франківщини Микола Таран. Його спортивне псевдо — Нік. Це відомий в Україні і за кордоном ультрамарафонець (спортивний біг на довгій дистанції — від 40 до 100 кілометрів). Хлопець був представником від України на марафоні 42 км у Лос-Анджелесі і став першим українцем, який двічі (!) першим фінішував на змаганнях у Норвегії.
Микола за освітою інженер з буріння нафтових і газових свердловин. Закінчив Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу. Працює на лісовому підприємстві Івано-Франківщини. Вдома вирощує вазони…
Бігом захопився у студентському віці. Також ходив на плавання, займався важкою атлетикою. Після закінчення навчання в університеті бігу не закинув. У 2016 році випадково дізнався про марафонські забіги. «Мій перший забіг був в Одесі — 21 кілометр. Пригадую, тоді була страшенна спека… Показав один з найгірших результатів — година і 59 хвилин».
У 2018 році Микола подолав і стокілометрову дистанцію — у Києві, на Трухановому острові. Каже, результат йому не зарахували, бо по дорозі загубив свій номер. До дистанції примчав за 12 годин.
«Тоді був проливний дощ, і думки були лише про те, де заховатися, — пригадує спортсмен. — Марафон, яким найбільше пишаюся, — у Лос-Анджелесі. Я став першим українцем, який успішно фінішував на довгій дистанції у США».
Запитую, чому так любить біг? «Хочу у сто років згадати про яскраві моменти з молодості, — пояснив Микола Таран. — Хочу прожити до 104 років. А потім — подивлюся… (Сміється. — Авт.). Та головна мотивація у бігу — якнайдовше бути молодим. Адже біг робить організм молодшим, витривалішим. А ще біг мене дисциплінує!».
Ультрамарафонець із Прикарпаття не має шкідливих звичок, але іноді зловживає солодощами. «Не можу без солодкого — пляцків, цукерок, — каже Микола. — За раз з’їдаю цілу шоколадку. Можу собі дозволити, бо всі калорії зганяю на довгих дистанціях».
Батьки переживають за сина, аби, бува, щось не трапилося під час марафону. Радять Миколі покинути біг, мовляв, «побавився і досить!». «При цьому батьки підтримують моє хобі матеріально, — зазначає Микола Таран. — Щоб поїхати на марафон до Лос-Анджелеса, потрібно було витратити на квитки дві тисячі доларів. Гроші позичив тато. На марафон у Норвегії витратив 700 доларів».
Не бігом єдиним. Микола Таран мріє підкорити вершину К2, що у Пакистані — другу за висотою гірську вершину після Джомолунгми (її висота — 8 611 метрів над рівнем моря). «Мені нецікаво підкорювати вершини, де вже було багато експедицій, — каже. — Завжди краще брати ту, де ще мало хто був. К2 не настільки розкручена, як інші гірські вершини, тому цікаво потрапити саме туди».
Звернула увагу, що руки марафонця прикрашені татуюванням. «У мене їх багато, — хвалиться Микола. — Є красиві троянди, є спортивні лозунги на кшталт „У здоровому тілі — здоровий дух!“. „Набив“ на тілі геометричні фігури, лева».
До речі, серце хлопця вільне, тож уточнила, які дівчата подобаються бігуну. «Спортивні, підтягнуті дівчата, — відповів. — Щоб дівчина була впевнена у собі, мала мету і рухалася з нею по життю».