Передплата 2025 «Добра кухня»

У Хмельницькому прооперували пацієнтку з «дзеркальним» розташуванням органів: унікальна операція врятувала життя

  • 19.04.2025, 12:30
  • 236

У Хмельницькому, на початку квітня, в обласному серцево-судинному центрі провели унікальну операцію 65-річній пацієнтці з рідкісною анатомічною особливістю — транспозицією внутрішніх органів

Фото: Хмельницький обласний серцево-судинний центр
Фото: Хмельницький обласний серцево-судинний центр

Це лише другий такий випадок за 20 років практики лікарів закладу. Через дзеркальне розташування органів — печінка зліва, шлунок праворуч, серце правобічне — втручання потребувало особливих навичок та підготовки.

Пані Тетяна надійшла зі скаргами на біль за грудиною, втому та слабкість. Попереднє лікування у районній лікарні не дало результатів, тож її госпіталізували до відділення інвазивної кардіології та інтервенційної радіології № 1. Обстеження виявило ішемічну хворобу серця з множинними ураженнями коронарних артерій.

Команда під керівництвом інтервенційного кардіолога Андрія Шимківа провела успішну ангіопластику та стентування, усунувши критичне ураження, яке загрожувало життю пацієнтки. Попереду — заплановані кардіохірургічні втручання.

Лікарі наголошують: незвична анатомія не впливає на загальне здоров’я, однак ускладнює серцево-судинні втручання, тож така операція — приклад високого професіоналізму команди.