Велосипедом проїхав із Волині до Парижа!
Юнак розповів про голландський рай для двоколісних та візит у... бельгійську психлікарню
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/397271/paryz.jpg)
Житель волинського містечка Камінь-Каширський Богдан Ліпич вирушив із дому до Парижа. Та не автобусом, літаком чи автомобілем, а… велосипедом! Дві тисячі кілометрів подолав за місяць.
Хлопець каже, коли стартував 11 липня, багато хто, навіть із друзів, думав, що жартує. Відмовляли і батьки.
— Мені казали: не їдь, бо не буде що їсти, де спати, можеш заблукати, розрядиться телефон, хтось зловить і поб’є… Просили їхати не великом, а потягом. Але я нікого не слухав, — каже Богдан.
Перед очима Богдан чітко бачив маршрут «Камінь-Каширський-Варшава-Берлін-Амстердам-Брюссель-Париж». Зі собою взяв лише найнеобхідніше, зокрема кілька футболок, шорти, набір інструментів, маленький насос, килимок та намет. За кордон виїжджав через Устилуг.
На нашому боці перетрясли всі мої речі. Навіть блокнот розкривали. Думали, везу якісь старовинні цінності чи контрабанду. До ліків приглядалися, чи не наркотики. А от поляки перевіряли лише документи.
Дорогою довелося пережити і спеку, і холод, і дощ. Ночував у наметі, харчувався магазинними «перекусами» та гарячою їжею, приготовленою у казанку. Допомагали подорожньому місцеві. З ними спілкувався з допомогою Ґуґл-перекладача.
— А грошей багато витратив? — цікавлюся.
— Мав десь 300 доларів, і майже у них вклався. Причому половину грошей витратив на ремонт велосипеда, бо зламався за якихось 150 кілометрів до Парижа. Полетів ланцюг, мусив його міняти. А ще вийшов з ладу телефон — треба було купувати інший, — каже Богдан.
Мандрівник розповідає, як у Брюсселі потрапив у лікарню для душевнохворих. У нього на світанку розрядився телефон, а мав зустріч з румунами, які напередодні пообіцяли дати «павербанк». Адресу, куди заїхати за ним, на папірці не записав, а телефон до ранку не «дожив». Отак, мандруючи порожніми вулицями Брюсселя, хлопець шукав, де б підзарядити свій ґаджет. І побачив одну відчинену установу, біля якої ходили дивні люди, наче обкурені.
Я на мигах пояснив одному, що мені потрібно. Мене запросили всередину, заварили кави. Коли телефон підзарядився, я включив Ґуґл-перекладач і запитав, хто мені допоміг. Виявилося, це був заклад для психічно хворих, їдальня, — згадує Богдан.
Найбільші враження у хлопця залишилися від величі Ейфелевої вежі в Парижі. Незабутньою була й Голландія.
— Нідерланди — справжній рай для велосипедистів! Мене здивувало, що від самісінького німецького кордону до Амстердама я проїхав по велодоріжці. Такого більше ніде не бачив.
Шкодує мандрівник лише про одне — не витримав навантажень рідний велосипед. Богдан мусив у батьків позичити гроші й повертатися додому автобусами. Зараз ровер у ремонті.
Подорож хлопцеві настільки сподобалася, що він уже задумав нову! Каже, наступного разу готовий взяти зі собою у веломандрівку таких же, як він, ентузіастів.