До Парижа з надією
Експерти вважають, що на літніх Іграх-2024 Україна здатна завоювати від 10 до 15 олімпійських нагород
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/516796/olimpiada.jpg)
У п’ятницю, 26 липня, у французькому Парижі офіційно cтартують літні Олімпійські ігри, які триватимуть до 11 серпня. Замість традиційного стадіону, цього разу церемонія відкриття Ігор відбудеться на річці Сені та її набережній… Понад 10 тисяч олімпійців розіграють 329 медалей — у 32 видах спорту.
Як розповів президент Національного олімпійського комітету (НОК) Вадим Гутцайт, збірну України на Іграх-2024 у Парижі представлять 140 олімпійців, які змагатимуться у 23 видах спорту. Зокрема, у двох із чотирьох, які дебютують на Олімпіаді, а саме у брейкінгу, або ж брейк-дансі, та скелелазінні (ще у двох дебютних видах, скейтбордингу й серфінгу, українців не буде).
Найбільше українців змагатимуться на паризькій Олімпіаді у легкій атлетиці - 25 спортсменів. Українське представництво в інших видах спорту буде таким: футбол — 18, стрибки у воду — 9, веслування (на байдарках і каное, слалом) — 9, боротьба — 9, художня гімнастика — 6, академічне веслування — 6, спортивна гімнастика — 6, теніс — 6, стрільба — 6, фехтування — 6, плавання — 5, дзюдо — 5, велоспорт — 4, бокс — 3, брейкінг — 3, сучасне п’ятиборство — 3, настільний теніс — 3, скелелазіння — 2, артистичне плавання — 2, стрільба з лука — 2, бадмінтон — 1, важка атлетика — 1.
Порівняно із зимовими Іграми, літні завжди були для України успішнішими: зі 148 олімпійських медалей, які завоювали наші спортсмени, 139 нагород вибороли саме на літніх Олімпіадах, інформує sport.ua. Найбільше — у боротьбі й легкій атлетиці (по 18), боксі (15), спортивній гімнастиці (12), веслуванні на байдарках (10) і плаванні (9).
Скільки медалей може завоювати Україна у Парижі? Експерти вважають, від 10 до 15. Зокрема, українцям прогнозують успіхи у плаванні, веслуванні, стрільбі, фехтуванні, боксі, боротьбі, легкій атлетиці тощо. Зокрема, покладаємо надії на плавця-марафонця Михайла Романчука, Марину Бех-Романчук (потрійний стрибок), боксера Олександра Хижняка (у Токіо золота медаль від нього «втекла», може, у Парижі нарешті її «спіймає»?). Також сподіваємося на наших ветеранів, борця Жана Беленюка (єдине «золото» України на Олімпіаді-2020) і титуловану фехтувальницю, шаблістку Ольгу Харлан.
Якщо на Іграх у Токіо «стопудову» золоту медаль для України мав завоювати боксер Олександр Хижняк (не «зрослося»), то на Олімпіаді в Парижі наша найбільша надія — на золоту нагороду в легкій атлетиці, яку може вибороти стрибунка у висоту Ярослава Магучіх.
Магучіх — чемпіонка Європи й світу, авторка унікального планетарного рекорду. Нещодавно в тому ж Парижі українка подолала планку, встановлену на висоті 2 метри 10 сантиметрів! Ярослава має усе, аби стати олімпійською чемпіонкою. Головне, аби впоралася з величезним психологічним стресом. Усе-таки Олімпіада — це особливі змагання, вантаж відповідальності на яких є найбільшим…