Передплата 2025 «Добре здоров’я»

«Дім милосердя» продано!

Невідома київська фірма купила Центр опіки сиріт УГКЦ за 35 мільйонів гривень. Але суд зупинив цей аукціон

У середу, 27 лютого, відбувся аукціон із продажу приміщення Центру опіки сиріт УГКЦ, що на вул. Короленка, 7, у Львові. Змагалися дві компанії — львівське ТзОВ «Школа вільних та небайдужих» (входить до мережі «Холдингу емоцій! FEST») і київська брокерська компанія ТзОВ «Горизонт Проперті», що діяла в інтересах невідомого покупця. Перемогли кияни, які запропонували за будівлю 35,1 млн. грн. (443,8 долара за квадратний метр).

Скандальна ситуація довкола Центру опіки си­ріт тягнеться вже не пер­ший місяць, відколи Львівська обласна рада виставила це при­міщення на аукціон через сис­тему «Прозорро». Оголошена вартість будівлі з нежитлови­ми приміщеннями (навчальним корпусом, складом і майстер­нею загальною площею май­же 3 тисячі квадратних метрів) — 29 мільйонів 233 тисячі 680 гри­вень. Голова Центру опіки си­ріт отець Роман Прокопець звертався до Львівської облра­ди з проханням передати це приміщення Центру. Уже чоти­ри роки тут діє Фабрика Свято­го Миколая, з дітьми працюють волонтери, у Центрі займаються діти-сироти, діти з малозабез­печених сімей, шкіл-інтернатів, реабілітаційних центрів, сиро­тинців сімейного типу, розпо­дільників, комунальних будин­ків дитини тощо. Двічі до колег з облради зверталися депута­ти Львівської міської ради, але у ЛОР відмовили.

Центр опіки сиріт прийняв рі­шення теж взяти участь в аук­ціоні, аби викупити своє при­міщення. Під час благодійних акцій почали збирати кошти. Діти власноруч створювали су­веніри і продавали їх. Збір ко­штів оголосила і Львівська міська рада. Свій одноденний заробіток для цього перераху­вали чиновники мерії. Однак по­трібну суму назбирати не вдало­ся, а день аукціону невмолимо наближався…

«У Львові Н Е БУДЕ „Дому ми­лосердя“ Центру опіки сиріт? Пріоритети обласної влади інші! Краще збудувати ще один буди­нок на стадіоні, а школа, яка по­руч, з часом завалиться! І так у нашому житті усе, якщо влас­ні інтереси ставляться вище за любов та милосердя! Прикро…» — написав у соцмережах на­стоятель Гарнізонного храму Святих Петра і Павла отець Степан Сус.

Але наразі ще не все втраче­но, і є велика ймовірність, що сироти не опиняться на вулиці. Того ж дня, коли відбувся аук­ціон, Господарський суд міс­та Києва зупинив дію рішення Львівської обласної ради щодо продажу приміщень на вул. Ко­роленка, 7, а також зупинив проведення самого аукціону з продажу цих приміщень. З цим позовом до київського суду звернулася Львівська міська рада. Отже, наразі будь-які дії щодо цього приміщення призу­пинені. За словами директора юридичного департаменту Львівської міськради Гелени Пайонкевич, будь-які подаль­ші дії щодо цього приміщен­ня також будуть оскаржуватись міськрадою в судовому поряд­ку. Справа по суті буде слуха­тись у Господарському суді піз­ніше.

У цій ситуації цікавою є ін­формація про учасників аукціо­ну. За інформацією системи You Control, ТзОВ «Горизонт Про­перті», що перемогла на аукціо­ні, зареєстровано чотири міся­ці тому у Києві. Основним видом діяльності компанії є купів­ля й продаж нерухомості. Кін­цевим бенефіціарним власни­ком фірми є Михайло Логінов, а керівником — Олексій Хрис­тич. Як повідомило інтернет-ви­дання ZAXID.NET, представни­ця фірми-переможця, брокер Лілія Борисенко, яка безпосе­редньо брала участь в аукціоні, заявила, що придбала будинок в інтересах свого клієнта, од­нак відмовилась розголошувати його ім’я. За її словами, вона та її анонімний клієнт не знали про те, що Центр опіки сиріт просив в облради передати це примі­щення їм, однак вони не мають наміру відмовлятись від купів­лі лоту.

Як розповів «ВЗ» співзас­новник Холдингу емоцій «!Фест» Андрій Худо, у при­міщенні на Короленка, 7, вони планували відкрити другу «Шко­лу вільних і небайдужих» (пер­ша функціонує на вул. Клепарів­ській). «Ми маємо мету — мати у Львові п’ять шкіл», — сказав Андрій Худо. Він повідомив, що «фестівці» й надалі шукати­муть приміщення для своїх шкіл, оскільки «весь час перебувають у пошуку, і творчому пошуку та­кож».

Інформації про учасника-конкурента у «!Фесті» не ма­ють. Однак «почерк» покупців доволі характерний. Реєстру­ють фірми-одноденки, за яки­ми можна тільки здогадува­тися, хто стоїть, і через них скуповується львівська неру­хомість. У лютому подібним чином Львівська міська рада продала з аукціону історич­ну кам’яницю на площі Ринок, 38. За нежитлові приміщен­ня підвалу, першого та друго­го поверхів загальною площею 481,10 кв. м віддали майже 57 мільйонів гривень. Поку­пець — ТзОВ «КРІМСОН КОРП» — був єдиним учасником, який подався на аукціон. Фірма ки­ївська, створена три міся­ці тому, займається орендою й управлінням нерухомістю. Власник — «кіндер-сюрприз»: 22-річний випускник столично­го торгово-економічного уні­верситету Альберт Маловічко.