Передплата 2024 «Добрий господар»

До свого 20-­річчя батон «Сихівський» став ще кращим

  • 11.12.2014, 13:02
  • 4 754

Завдяки сучасному обладнанню улюбленець багатьох львів’ян батон «Сихівський» став пухкішим, еластичнішим та довше зберігає свою свіжість

Цьогоріч батону «Сихівському» виповнилося 20 років. Вироби під такою назвою з 1994 року і дотепер виготовляють на Львівському хлібозаводі №5.

«ПРИГАДУЮ, як наша команда розробників експериментувала з рецептурою, — розповідає Валентин Мельниченко, головний технолог з інновацій ПАТ «Концерн Хлібпром», спів­автор батону «Сихівського». — Ми довго змінювали пропорції інґредієнтів в пошуках оригінального смаку і запаху. І врешті знайшли ідеальну формулу рецепта батона. Її досі не можуть відтворити інші виробники. А щодо назви, то тут все просто. Оскільки завод розташований на території Сихівського району міста, ми вирішили назвати батон «Сихівським». Це наша авторська розробка, рецептура і назва запатентовані».

А восени батон став ще кращим: більш пухким та з м’якшою скоринкою. «Концерн Хлібпром» модернізував виробничу лінію на Львівському хлібозаводі №5. Тут встановили сучасну тісто­ділильну машину провідного європейського виробника Werner&Pfleiderer (Нідерланди). Це так звана безшокова тістоділильна машина. Її особливість у тому, що в процесі поділу тіста не перебивається клейковина, тобто тісто обробляється дуже ніжно, майже так, як це зробила би бабуся чи мама своїми руками… І це має свої переваги. За рахунок цього м’якуш готового виробу дрібнопористий, менше кришиться, а скоринка еластичніша. Батон став м’якшим ззовні і всередині, він навіть вдвічі довше може зберігати свою свіжість і пухкість. Відтак без жодних змін у рецептурі, а лише завдяки новому способу поділу, об’єм тістової заготовки збільшився майже на 20%. І, що важливо, кажуть на заводі, як і два десятки років тому, батон складається лише з натуральних інґредієнтів.

«Тією кількістю «Сихівського», яку ми виготовили впродовж його історії, ми вже змогли б нагодувати всю Україну. Дякуємо нашим споживачам за таку довіру та тривалу прихильність», — каже Валентин Мельниченко.

У першу чергу проекту було вкладено 420 тис. грн. До кінця року на заводі замінять й інші вузли батонної лінії, на що заплановано ще 1,1 млн. грн.

Надія КУГУК.