«Із Дарією грали закоханих… І догралися»
Ексклюзивне інтерв’ю з відомим актором Дмитром Совою — після його одруження і перед прем’єрою серіалу «Морська поліція. Чорноморськ»
15 лютого на каналі ICTV розпочався показ нового серіалу «Морська поліція. Чорноморськ». Зйомки фільму відбувалися влітку в містечку Чорноморськ на Одещині. Більшу частину сцен знімали у відкритому морі, за три кілометри від берега. Одну з головних ролей, капітана Мельниченка, зіграв відомий український актор, у творчому портфелі якого понад 100 ролей, — Дмитро Сова. Про нову роль, зйомки й недавнє одруження Дмитро розповів журналістці «ВЗ».
— Дмитре, хто він, ваш капітан Мельниченко?
— Він належить до тих хлопців, які воювали на сході України, пройшли бойовий вишкіл. Маючи патріотичну жилку, хоче бути при ділі, має намір змінювати щось у країні, і тому пішов у морську поліцію. Хоча спочатку Мельниченко працював в «убойному», але через конфлікт з напарником змушений був піти звідти. Він просто людина, як і більшість хлопців, які повернулися зі сходу. Не вважають себе героями, кажуть: «Ми нічого не робили — просто пішли туди, бо відчували потребу». І мій Мельниченко робить усе так, як відчуває потребу.
— Складно грати у фільмі, у якому основна частина зйомок відбувається на воді?
— Дуже складно зніматися на воді, бо дуже мало наших каналів, продакшенів узагалі на воді працювали. У мене, щоправда, такий досвід вже є, бо ми знімали з Тимуром Ященком повнометражний «Черкаси». Продакшен, який знімає «Морська поліція. Чорноморськ», іще ніколи нічого подібного не робив. Якщо погодні умови не відповідали вимогам зйомок, доводилося відкладати. Бо наш невеличкий поліцейський катер розхитувало на хвилях до одного бала, то оператор не міг знімати. Коли ми хапали високі хвилі, то катер заповнювався водою. Я казав, що на катері може перебувати не більше трьох осіб. Але лише наш екіпаж складався з трьох хлопців — це морський патруль, плюс оператор, звук і ще одна особа, яка змінює об’єктиви і займається технічним забезпеченням. А буває ще більше. Насправді має бути додатковий режисерський катер, який би перебував поруч.
— Фільм знімали улітку, коли пекельна спека…
— Так, зйомки відбувалися з 28 травня по 7 жовтня. Як була можливість, ховалися під парасольки. Як тільки з’являлася вільна хвилинка, ми сходили на берег і ховалися в акторських вагончиках, у яких працювали кондиціонери. Але і це не дуже рятувало, бо коли температура підіймається до 35−37 градусів, а ти у темно-синій формі, на шосту годину роботи грати дуже складно, мозок «пливе», і ти плавишся на сонці разом з ним.
— Чи доводилося проходити спеціальну підготовку, до прикладу, для складних сцен, чи усе виконували каскадери?
— Каскадери на знімальному майданчику були, але майже всі дублі ми відпрацьовували самі. Якщо ж було щось надзвичайно складне, то це робилося на монтажі. До прикладу, якщо ти перестрибуєш з патрульного катера на катер браконьєрів, то в одному кадрі тебе знімають, як ти заходиш ногою, потім ріжуть. А далі знімають інший кадр, як ти вже перестрибнув до них у катер.
— Під час зйомок цього фільму у вашому житті трапилася щаслива подія — ви одружилися…
— Так, пригадую смішний момент, як вже після весілля я повернувся на знімальний майданчик, а хлопці приліпили мені на спину табличку «Я одружився!». І знімають на телефон, а я не розумію, чому вони ржуть.
— Ваша дружина Дарія — також акторка. Як ви познайомилися?
— На знімальному майданчику чотирисерійного фільму «Асистентка». Хоча ми були знайомі ще раніше. Є така програма: «SOS: дитячі містечка». Акторським колом ми збирали для дітей на спортивний майданчик. Ми їздили до цих діток, а у цьому товаристві була і моя майбутня дружина. А згодом ще раз зустрілися на знімальному майданчику, грали закоханих і от… догралися (Сміється. — Г. Я.).
— Довго залицялися перед тим, як освідчитися в коханні?
— Менше двох місяців.
— На який крок заради Дарії під час зустрічей ви були готові?
— Я страшенно за нею скучав. Ми були далеко одне від одного, бо у кожного була робота. Мені пощастило одного дня на знімальному майданчику — через погану погоду відмінили зміну. Був шторм, а зйомки мали відбутися на воді. Але я про це Даші не сказав. Просто сів в обід у потяг і поїхав до неї. Вона навіть не здогадувалася, бо ж я постійно був з нею на зв’язку — вигадував, що я на майданчику… От приїжджаю додому, відчиняю двері і заходжу.
— Маєте досвід освідчень у коханні на знімальному майданчику. Чи використали один зі сценаріїв, коли освідчувалися Дарії?
— Я прокручував не раз у голові, як маю їй освідчитися. Але трапилося все дуже несподівано. І для мене, і для Даші. Не за сценарієм. Коли вибирав каблучку, прописав собі мало не кожен крок — як і що буду казати, куди ми після цього поїдемо. Але щось у мені одного разу ніби вимкнулося, і ввімкнулося зовсім інше. Ми були на кухні, готували разом вечерю. І раптом я їй сказав: «Я більше не можу». Сказав, що хочу, щоб вона стала моєю дружиною, сказав, що кохаю і не уявляю свого життя без неї. Усе було надзвичайно просто, але водночас щиро і чесно.
Вас може зацікавити: Американська мрія російської аферистки
— І вона сказала: «Так!»?
— Так, відразу погодилася. І почалася підготовка до весілля.
— Але весілля не було великим…
— Якщо за мірками Західної України, то у нас було маленьке весілля (Сміється. — Г. Я.). Насправді лише батьків і найближчих друзів запросили, а це вже було 110 осіб. Коли ми обмінювалися обручками під час розпису, подивилися у небо, а над нами невеликим ореолом з’явилася веселка… А напередодні весілля ми пережили шок. За п’ять днів до весілля моя майбутня дружина загубила паспорт. І ми почали в екстреному порядку шукати вихід зі складної ситуації. Бо ж жодні копії не підходять для одруження. Тільки оригінал! Я заспокоював Дашу, переконував, що зробимо церемонію на Київському морі, а офіційно розпишемося через місяць-півтора, коли будуть готові документи. Але вона хотіла, щоб все було за правилами… Урешті-решт, нам допомогла вирішити проблему Ольга Сумська.
— Дмитре, ми з вами спілкувалися востаннє два роки тому у лютому — перед виходом на екрани фільму «Карпатський рейнджер», а потім почалася пандемія. Особливо важко пережити цей важкий час було артистам. Як виживали у той непростий час?
— Я, як і більшість акторів, залишився і без роботи, і без засобів для існування. На той час я не знімався досить довго, бо проєкт «Карпатський рейнджер» закінчився восени, і нам ще не віддали грошей за роботу. Звісно, було важко. Але потім почав записувати озвучку для передачі «Життя інших». Моїм голосом «говорять» усі чоловіки, від маленьких дітей і аж до сивочолих дідусів. На той момент я писав близько 7−8 передач на місяць. От на гонорарах за цю озвучку я якось тримався. А потім віддали гроші за «Карпатського рейнджера». Далі почали з’являтися нові зйомки. За той час, коли багато часу проводив вдома, знаходив чим себе зайняти — обладнав у помешканні спортзал, а ще бігав на короткі і довгі дистанції на вулиці.
Читайте також: «Ще на першій зустрічі зрозумів: ми колись одружимося«
— Артисти — народ забобонний. А ви?
— Якщо треба зіграти роль покійника і лягти у труну, треба покласти під подушку пляшку горілки. Це, швидше, традиція. Потім ту пляшку розпити. Так роблять всі актори, кому випадає така роль. А у мене є свій «забобон», точніше, правило. Коли мене затверджують на якийсь проєкт, нікому про це не розповідаю. Навіть батькам. Не кажу доти, і сам собі забороняю про це думати, аж поки не відпрацюю перший знімальний день. Іноді трапляються такі моменти, коли в останній момент на твоє місце можуть взяти іншого актора.
— Через завантаженість на зйомках ви з дружиною відразу після весілля не мали можливості відсвяткувати медовий місяць. Зробили це лише тепер. Куди возили свою дружину?
— Моя улюблена країна — Іспанія. Я дуже хотів її показати Даші. Спочатку побували у Барселоні, а потім на три дні поїхали у місто кохання — Париж. У Франції ми жили недалеко від Ейфелевої вежі. Смакували круасанами, пили каву і насолоджувалися життям. А щоб більше побачити, брали напрокат електросамокати і їздили паризькими вуличками. Цікавою була подорож на кораблику Сеною.
Читайте також: Наталка КАРПА: «Ми на тому етапі, коли ще спілкуємося, за щось боремося»