«Колись мама була проти акторства. Вважала, що „блазень“ — це не робота»
Ексклюзивне інтерв’ю з відомим українським актором Євгеном Олійником
/wz.lviv.ua/images/interview/_cover/447619/gistdsc9406.jpg)
Природа наділила його найкращими якостями — високим зростом, красою і талантом. А ще… впертою наполегливістю. Актора Євгена Олійника знають любителі серіалів. Він завоював серця шанувальників своєю харизмою. А цього разу побачимо його у детективному серіалі «Дитячий охоронець», прем’єра якого стартує 6 грудня на телеканалі «Україна». Колишній спецназівець Тарас приймає пропозицію влаштуватися в агенцію, яка охороняє дітей. Тарас має запобігти небезпеці, що загрожує його клієнтам. Про дружбу, кризу середнього віку та чому досі не одружений, виконавець ролі Тараса, актор Євген Олійник розповів в ексклюзивному інтерв’ю журналістці «Високого Замку».
— Чим глядачеві буде цікавий серіал?
— Мій герой Тарас закінчує військову кар’єру, і йому треба наново налагоджувати життя. Для нього у спецназі все зрозуміло, а от з дітьми порозумітися складно. І йому доводиться змінюватися внутрішньо. До того ж у нас багато екшну, переслідувань, динаміки — такі сцени дуже захопливі. Не можу не сказати про неймовірних наших дітей, яких охоронятиме мій герой, вони дуже органічні, несподівані, професійні, і це чудово.
— У вас, окрім акторської, ще дві вищі освіти. Як ці спеціальності допомагають сьогодні у кіно?
— Я закінчив електротехнічний факультет, але швидко зрозумів, що це не моє. Паралельно отримував юридичну освіту. Перша освіта мені практично нічим не допомогла, крім того, що розвинула моє мислення. Юридична освіта знадобилася більше, особливо під час укладання договорів. І головне, чого вчать юристів, не боятися питати, і знати, де шукати. Тому, коли розумієш загальну систему, можна розібратися у поставленому завданні.
— Яку мрію дитинства вдалося здійснити?
— Я завжди реалізовую свої бажання за мірою їх надходження. З дитинства не хотів бути актором, швидше, хотів стати героєм. У кіно та театрі ця мрія реалізувалася. А загалом, мрія має бути глобальною. А для цього треба фанатично вірити та більше діяти. Мене завжди запевняли, що в мене у театрі та в кіно не вийде. Казали: «Ти не актор. Який театр?». Але у мене все вийшло!
— Що допомогло дійти до кінця у цьому бажанні, коли в тебе не вірять?
— Мені було страшно, але саме це підштовхнуло мене йти вперед. Коли не розумієш, чого насправді хочеш, найкращий маяк — це твої надбані соціальні страхи та боротьба з ними. Дуже боявся у школі сцени, страшно було читати вірші на публіку. Мене пробивав піт, навіть якщо я ідеально знав урок, мене викликали до дошки, але я мовчав і мені ставили двійку. Мав страх, і я вирішив стати актором. Боїшся битися — йди на бокс, боїшся жінок — ідеш і знайомишся. Страшно — йди, не треба виправдовувати себе.
— Але ж можна було обмежитись театральним гуртком…
— Я максималіст. Ми часто себе чимось заспокоюємо, коли все начебто непогано. Щодо наших бажань, то треба бути максималістами. Наприклад, знайти своє кохання. Більшість шлюбів створюються не з любові. Люди одружуються просто тому, що час настав, хочеться схвалення сусідів та батьків або з якихось інших причин. А зробити те, що по-справжньому хочеться, не вистачає сили волі, не вистачає хоробрості. Не люблю приказки «Краще синиця у руках, ніж журавель у небі». Виникає питання: а для кого краще? У всіх своє щастя, але якщо ти його обрав, йди на максимум. У кожної людини є 2−3 потаємні мрії, і якщо ти не спробував їх реалізувати, значить, не реалізувався. Значить, прожив даремно.
— Ваші батьки не одразу підтримали рішення стати актором. Як сьогодні мама ставиться до вашого вибору професії?
— Раніше мама була дуже проти. Вважала, що «робота блазнем» — це не робота. А тепер ставиться чудово! До того ж її сусіди, вся вулиця дивляться фільми, в яких я граю. Тож для мами я місію виконав (сміється. — Г. Я.).
— Чи є між акторами дружба і з ким дружите ви?
— Дуже добре перевіряють дружбу гроші та слава одного з друзів. Не всі змогли пережити мій успіх. Відстань мінімізувала спілкування з моїми дніпровськими друзями, але те близьке коло, яке я мав, залишилося. Наші найвірніші друзі з’являються до 25 років. Усі, хто потім, — здебільшого знайомі, партнери, однодумці, тому друзів у мене небагато, і в мені вони не бачать публічної особи. Я взагалі інтроверт, у клуби не ходжу, галасливі вечірки не люблю. Серед акторів друзі є, але їх мало.
— Чому?
— У моїх колег часом буває професійна деформація — занадто багато грають і зосереджені на собі. Добре спілкуюся зі спортсменами-акторами. Є друзі ще зі студентських часів. З театральними акторами спілкуюся менше, бо сам давно не служу в театрі, і ми не маємо спільних тем.
— Вашому герою Тарасу необхідно навчитися спілкуватися з дітьми… Які ситуації допомогли вам вийти із зони комфорту та змінили життя?
— Наприклад, коли переїхав до Києва без грошей, мешкав у найдешевшому хостелі на вокзалі. Це було справжнє випробування. Але став міцнішим і подорослішав там. Хоча я вважаю, що формулювання «зона комфорту» не зовсім правильне. В Інтернеті нас закликають вийти з зони комфорту, але якщо тобі в ній добре, навіщо її покидати? На мій погляд, людина повинна прагнути бути щасливою, а не найсильнішою, багатшою чи успішнішою. Метою має бути щирість, яка і стане диктувати вам ті бажання, які робитимуть вас щасливими.
— У своїх інтерв’ю зазначали, що наразі не одружені, але хотіли б мати свою сім’ю. Що заважає здійснити бажане?
— У мене справді дуже щільний робочий графік — з ранку до вечора я в роботі, а ще треба встигнути у спортзал. Але це, швидше, стримуючий фактор, а не основний. Я щиро вірю в кохання, у чистоту стосунків. Поки не можу активно рухатися у цьому напрямку, але якщо зустріну ту саму, і це буде любов, то все може продовжитися шлюбом. Для мене шлюб — це дуже серйозний крок. Знаю, для багатьох це свого роду експеримент: зустрілися, побралися, народили дітей, не вийшло — розлучились, і так по колу. Серед творчих людей це доволі часте явище. Я у цьому плані консерватор. Вважаю, якщо освідчуся дівчині, то це буде раз і назавжди. Наразі, мабуть, Господь вирішив, що мені зарано будувати сім’ю.
— Мама переживає, що дорослий син досі не одружений?
— Мама — людина старого гарту, але вона вже змирилася. Ми раз на кілька місяців піднімаємо це питання, каже: «Бобилем помреш», на що я відповідаю: «Щасливим бобилем» (сміється. — Г. Я.).
— Під час карантину від безвиході багато публічних людей стали блогерами. Не думали про те, щоб спробувати себе у цій справі?
— Я не був би топовим блогером, тому що блогери в основному говорять не правду, а те, що люди хочуть почути. Багато популярних блогерів показують шикарне життя, хоча насправді не мають його. Беруть в оренду дорогі будинки, автомобілі та видають за свої. Я особисто знаю кількох таких. Те саме стосується дівчат, які фотографуються із купленими або орендованими ними самими букетами троянд. Більшість блогерів хочуть упіймати максимальний хайп. Але це не моє. У мене мій шлях.
— Ви — активні у соцмережах, особисто відповідаєте підписникам. Як знаходите на це час?
— Відповісти на коментар — нескладно. Публікація займає трохи більше п’яти хвилин. Вважаю, якщо люди цікавляться, я як актор повинен дати їм зворотний зв’язок. Навіть на критику завжди відповідаю. Думаю, це вияв поваги до підписників, яким я цікавий. Але найбільше дискусій викликають мої вірші. У поезії я такий, який є насправді, а у фільмах — більше граю ролі. Можливо, коли в тебе підписників п’ять мільйонів, тоді немає часу відповісти на коментар, але більшість українських акторів, думаю, може знайти час на відповіді.
— Ваші вірші доволі відверті та порушують актуальні питання. Чи є теми-табу?
— Намагаюся не говорити про політику, а про інше, що мене чіпає, я пишу. Якщо бачу гостросоціальні проблеми — про них пишу, про кохання також багато. Про все, що не залишає мене байдужим. Вірші народжуються тоді, коли не можеш про це не написати. Час та місце для цього не мають значення: у спортзалі, наприклад, кілька разів писав вірші.
— Ви активно ділитеся своїми віршами у соцмережах. Плануєте видати збірку?
— Звісно, але для цього потрібні час і чималі фінанси. Коли заробляю гроші, немає часу, і навпаки. Але я пообіцяв собі, що обов’язково знайду час і спробую випустити збірку.
Читайте також: «Не з чуток знаю, що таке бандити, перестрілка й кримінал. Усе це бачив у юнацтві»