«Я свою Наталію впізнаю за талією…»
За її об’ємом можна дізнатись про хвороби, які має людина
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/452868/pexels-cottonbro-3778172.jpg)
Виявляється, параметри тіла мають чималий вплив на стан організму. Зайва вага підвищує ризики захворювань серця, печінки, підшлункової залози й нервової системи.
Дієтолог Андрій Маковецький пояснює, які наслідки може спричиняти занадто велика окружність талії:
– Чому саме об’єм талії є важливим чинником впливу на здоров’я та довголіття людини?
– За об’ємом талії можна дізнатися про потенційні хвороби людини. Наприклад, якщо об’єм талії, особливо у дівчат, понад 86 см, то, швидше за все, вже є цукровий діабет. Чим більше є стресу і шкідливої їжі в раціоні, тим більше жиру відкладається саме в ділянці талії. Це або підшкірний жир, або жир на внутрішніх органах – вісцеральний. Це ще гірше для здоров’я. Він перешкоджає роботі органів та систем, погіршує роботу печінки, детоксикацію, роботу шлунку та кишечнику. Тому що внутрішні органи забиті цим жиром. Широка талія чи великий живіт – свідчення того, що є проблеми зі здоров’ям, які треба вирішити.
Читайте також: «Поповнюємо запаси рідини в організмі… навіть коли їмо хліб!»
– Про які ще хвороби можуть свідчити зайві сантиметри в талії?
– Про гастрит, проблеми з підшлунковою залозою. Коли у людини не все гаразд з харчуванням, деякі гормони не мають можливості виділитися у потрібній кількості, і тоді виділяються гормони стресу. Наприклад, хронічна нестача вітаміну D3 – виробляються гормони стресу й накопичується жир у області талії.
– А якщо дуже мала окружність талії?
– Саме те, що талія завузька, не впливає на здоров’я. Але якщо загалом дуже мало м’язової чи жирової тканини, це вже є проблемою.
Читайте також: Дієта хворих на гастрит: що можна, а чого не можна їсти
– Яким методом можна визначити особисту норму окружності талії?
– Є таблиці, за якими можна це визначити. В них зазначено, якою має бути окружність талії за певного зросту. Цю таблицю можна знайти в Інтернеті. Але потрібно міряти талію не за найвужчим сегментом, а за найбільшим – тобто об’єм живота. Бо талія – це верхня частина під ребрами. Там жир не накопичується в основному, тому так неправильно вимірювати. Коли говорять про талію, мають на увазі область живота за найбільшим охопленням.
– Що порекомендуєте для зменшення ваги і покращення стану здоров’я?
– 70% раціону має бути жива їжа: овочі, зелень, листя салатів, фрукти. 30% – крупи, м’ясо, яйця і так далі. А в наших людей усе навпаки, що і призводить до проблем. Також інтуїтивне харчування не завжди має хороший вплив. Бо воно діє лише тоді, коли нас не оточує реклама, а оточують лише свіжі корисні продукти. Якщо інтуїція підказує з’їсти торт – значить, неправильно підказує. Інтуїтивне харчування можливе лише тоді, коли живемо на якомусь острові, де немає цих харчових добавок у продуктах і реклами, які не дозволяють здорово мислити.
– Яке місце посідає спорт для схуднення?
– Спорт – це завжди добре! Якщо людині дозволяють параметри, час і фізична форма займатися спортом, кои ця людина на дієті, то нехай займається ще й спортом. Але саме для схуднення 80% результату дає дієта, і лише 20% – тренування. Адже можна дуже довго качати прес, але він буде під жировою тканиною, якщо неврегульоване харчування. Коли їмо калорійну чи некорисну їжу, і при цьому займаємося спортом, то вплив все одно негативний.
Розмовляла Ірина Давосир.