Гарбузовий сік підтримує імунну систему
Зміцнює судини, виводить токсини, покращує зір
Гарбуз ідеальний не лише для приготування смачних запіканок, пюре та супів, а й для ароматного соку, з яким готують десерти, додають до м’ясних та овочевих страв. Цей напій можна пити як альтернативу солодким газованим напоям.
Як і сам овоч, гарбузовий сік рясніє вітамінами C, E і групи B, бета-каротином, мінералами. Також у ньому є сахароза та органічні речовини.
Для зміцнення здоров’я достатньо випивати половину склянки гарбузового соку щодня. Корисні й багатокомпонентні варіанти: яблучно-гарбузовий сік, гарбузовий з апельсином, морквяно-гарбузовий, гарбузовий з бананом та виноградом, грушево-гарбузовий та інші варіанти. Чим різноманітніший склад напою, тим корисніший він для організму.
Гарбузовий сік допомагає нормалізувати роботу внутрішніх органів та покращити самопочуття. Завдяки вітаміну A сік сприяє прискореному загоєнню порізів та ран, підвищує тонус шкіри, покращує зір та зменшує ймовірність появи катаракти. Антиоксиданти у гарбузовому соку борються з негативною дією вільних радикалів, які накопичуються в організмі та з часом спричиняють онкологічні захворювання, патології серцево-судинної та ендокринної систем.
Напій чудово втамовує голод за рахунок високого вмісту клітковини, тому гарбузовий сік стане незамінним помічником у боротьбі із зайвою вагою. Також він перешкоджає виникненню атеросклерозу, нормалізує роботу серцевого м’яза та артеріальний тиск, знижує рівень «поганого» холестерину в крові. Морквяно-гарбузовий сік має імуностимулювальну дію, підвищує опірність організму до збудників інфекцій, покращує якість зору, зміцнює судини. У яблучно-гарбузовому соку є велика кількість заліза, тому напій необхідний людям із залізодефіцитною анемією та захворюваннями системи кровотворення. Також цей сік покращує роботу органів травлення, допомагає боротися із безсонням: склянка гарбузового соку перед сном із ложечкою меду — ефективне снодійне.
Напої з гарбуза корисно пити до їди кілька разів на тиждень. 250 мл гарбузового соку на добу — оптимальна доза, здатна захистити організм від дії токсинів.
Гарбузовий сік легко можна зробити вдома. Для приготування використовують сирий або варений гарбуз. Додаткові інґредієнти можна додавати, орієнтуючись на власний смак.
Сік зі свіжого гарбуза: нарізати м’якуш на шматочки, вичавити через соковитискач; для покращення смаку можна додати сік лимона, цукор чи мед. Орієнтовні пропорції - 50 г цукру на сік із 0,5 кг гарбуза.
Також роблять мікси соків, додаючи до гарбуза інші овочі: гарбузово-морквяна суміш (¾ гарбуза + ¼ моркви), суміш гарбуз-яблуко (¾ гарбуза + ¼ яблук).
Користь гарбузового соку з м’якоттю обумовлена вмістом пектину. За бажання можна процідити отриману масу через марлю чи сито.
Сік із вареного гарбуза: нарізати м’якуш гарбуза на невеликі шматочки, залити холодною водою, зварити до готовності (гарбуз стане м’яким). Блендером подрібнити варений гарбуз, додати до смаку цукор, лимонний сік, густину можна регулювати додаванням води.
Щоб заготовити сік на зиму, потрібно збільшити кількість цукру, додати лимонну кислоту, довести сік до кипіння та простерилізувати банки.
Смузі на основі гарбузового соку
200 г гарбуза, 400 мл апельсинового соку, 1 ст. ложка меду.
М’якуш гарбуза зварити, злити воду. Змішати м’якуш гарбуза, апельсиновий сік та мед. У блендері подрібнити та перемішати інґредієнти до однорідності. Поставити в холодильник на годину.
Гарбузовий сік використовують для приготування соусів до макаронів, м’яса, риби і навіть додають у каву.
Соус до спагеті
100 мл гарбузового соку, 1 цибулина, 1 морквина, 20 мл оливкової олії, 100 г сметани, сіль і перець — до смаку.
Цибулину дрібно нарізати, моркву натерти на тертці. Обсмажити цибулю та моркву на оливковій олії.
У склянці блендера з'єднати і подрібнити гарбузовий сік, обсмажені овочі, оливкову олію, сметану, додати сіль і перець.
У соуси для м’яса та риби на основі гарбузового соку додають імбир, коріандр, мускатний горіх та кисле яблуко.