Для очищення судин і здоров’я серця
Готуйте з продуктів, багатих на клітковину й антиоксиданти
Правильне харчування дуже важливе для здоров’я організму і може значно впливати на стан людини. Регулярне вживання певних продуктів може допомогти очистити судини, що сприятиме здоров’ю серця.
Достатньо лише 100 грамів лосося двічі-тричі на тиждень, щоб його внесок у стан кровоносної системи був оптимальним. Корисні елементи, що є в лососі, мають протизапальну дію, знижують рівень тригліцеридів (жирів, завдяки яким організм отримує енергію, але збільшена концентрація яких може призвести до проблем із серцево- судинною системою) у крові та перешкоджають утворенню бляшок. Крім того, лосось багатий на омега-3 кислоти, корисні для серця.
Насіння соняшнику багате на вітамін Е, який є антиоксидантом. Він перешкоджає окисленню холестерину — ліпопротеїнів низької щільності, який є ключовим фактором для формування бляшок. Щоб насіння зробило відчутний внесок у здоров’я серцево-судинної системи, необхідно їсти лише 30 грамів на день. У такій порції майже половина денної норми вітаміну E.
Волоські горіхи можна назвати рослинним аналогом риби, оскільки у них є альфа- ліноленова кислота, яка входить до ряду омега-3 кислот. Вона стабілізує рівень холестеролу і знімає запалення. Достатньо їсти по 7 волоських горіхів щодня, аби відчути їхній позитивний вплив.
Якщо з'їдати лише один цитрусовий плід середнього розміру (наприклад, апельсин чи грейпфрут) на день, це допоможе підтримати еластичність кровоносних судин і запобігти утворенню бляшок. Такий ефект мають флавоноїди, які є у цитрусових. Крім того, ці фрукти багаті на вітамін С, що дає додаткову користь організму.
Клітковина, що є у вівсянці, допомагає позбутися холестерину — ліпопротеїнів низької щільності, прикріплюючись до нього в процесі травлення та сприяючи виведенню з організму. Для такого ефекту достатньо пів чашки каші щодня.
Броколі має однакову дію як сира, так і приготована. Однак якщо в приготовленому вигляді достатньо однієї чашки броколі на день, то в сирому для того ж ефекту необхідно з'їсти дві. У такому разі всі корисні речовини, які є в овочі, підуть на користь — а це вітаміни, мінерали та антиоксиданти. Наприклад, вітамін К та сульфорафан сприяють зменшенню запалення та запобігають розвитку атеросклерозу.
Цвітна капуста, як вівсянка, містить багато клітковини, і, як броколі, багата на антиоксиданти. Тому регулярне вживання цього овоча здатне знизити запалення та запобігти утворенню бляшок. Так, півтори-дві чашки сирої цвітної капусти на день вплинуть на вашу серцево-судинну систему.
Запечена цвітна капуста
1 головка цвітної капусти, 3 гілочки свіжого чебрецю, 2 лаврові листки, 1 л овочевого бульйону, 70 мл оливкової олії, сіль, мелений чорний перець — до смаку.
Нагріти духовку до 200°C. Цвітну капусту очистити, зрізати листочки біля качана і промити головку холодною проточною водою. Обсушити паперовими рушниками.
Помістити головку у велику каструлю. Влити овочевий бульйон і закип’ятити. Додати гілочки чебрецю та лаврове листя. Трохи посолити і варити 12 хв. Періодично перевертати.
Капустину обережно викласти на друшляк і дати стекти бульйону. Перекласти у глибоке деко. Полити овочевим бульйоном, що залишився в каструлі, й оливковою олією. Поперчити.
Запікати цвітну капусту до рум’яної скоринки 12−15 хв, періодично поливаючи з дека рідиною. Готовність перевірити довгим гострим ножем: якщо він входить і легко виходить, вийняти страву з духовки.
Можна не варити капустину, а грубо нарізати її, щоб вийшли стейки, розкласти на деку, посолити, скропити оливковою олією і прикрити фольгою. Запікати в духовці за температури 190°С 15 хв. Потім зняти фольгу, знову скропити капусту олією і запікати ще 15 хв.
Запечену цвітну капусту подавати гарячою. Можна посипати її подрібненими волоськими горіхами та натертим сиром, а також доповнити будь-яким соусом.