Корисний перекус
Смузі втамує голод і зарядить вітамінами
Свіжі фрукти, ягоди та овочі містять вітаміни, мінеральні речовини, є чудовим джерелом клітковини. Тому, як стверджують дієтологи, смузі є кориснішим, ніж свіжий сік: в останньому майже не залишається м’якоті, а значить, і клітковини. Можливість поєднувати в одному смузі безліч різних продуктів, експериментувати зі смаками, кольорами, консистенцією принесла цьому напою заслужену популярність.
Смузі можна приготувати як перекус або як корисну альтернативу десерту. Зазвичай смузі роблять із фруктів та овочів, але до нього можна додати ягоди, злаки, горіхи, молоко або йогурт. Так напій дасть ще більше користі та смакових відчуттів. Наприклад, злаки, насіння та горіхи додадуть смузі мікроелементів, корисних жирів антиоксидантів та клітковини, а молоко — білків, жирів та кальцію. Крім того, щоб підвищити рівень білка в напої, можна використовувати порошок протеїну або інші добавки. Однак не перестарайтеся з цукром та іншими підсолоджувачами.
Кожен вибирає інґредієнти для смузі на власний смак, тому універсальних рекомендацій немає. Але є деякі особливості, які допоможуть змінити смак смузі та зробити його кориснішим. Наприклад, якщо додасте банан або сухофрукти, напій буде солодшим. Смузі краще пити холодним — але не крижаним. Використовувати продукти з холодильника або додати до блендера трохи льоду.
Пропонуємо два рецепти корисного і смачного напою. Густий ароматний смузі із вівсянкою і бананом — добре втамовує голод. Можна доповнити, наприклад, сезонними ягодами та фруктами, готувати на альтернативному молоці, вершках чи кефірі, посипати горішками чи екзотичним насінням. А любителям шоколаду додати дві ложечки какао.
Смузі із селерою, кабачком та лохиною — ідеальний вибір для тих, хто хоче підняти імунітет та покращити здоров’я. Кожен інґредієнт виконує свою функцію. Селера — чудове джерело антиоксидантів, які допомагають захистити організм від вільних радикалів. Кабачок містить багато вітаміну С, який підтримує роботу імунної системи. Лохина багата на вітаміни, які допомагають поліпшити зір і пам’ять. Банан містить більшу кількість калію, що благотворно впливає на серцево- судинну систему.
Смузі із вівсянкою і бананом
200 мл молока, 1 банан, 60 г вівсяних пластівців швидкого приготування, 3 г кориці, 10 г цукру.
Цукор додавати за бажання, оскільки банан солодкий. Молоко краще не виймати з холодильника завчасно, щоб зберегти його холодним.
Вівсяні пластівці подрібнити у кавомолці. Банан, краще трохи перестиглий, очистити від шкірки, нарізати кружальцями.
У чашу блендера вкласти нарізаний банан, влити трохи молока (можна використати альтернативне молоко або нежирні вершки) та подрібнити на однорідне пюре.
Потім влити решту молока, додати корицю, цукор і вівсяні пластівці. Подрібнити смузі, поки не вийде однорідна густа маса. Цукор можна замінити медом.
Смузі розлити у підготовлені дві склянки, додати по два кубики льоду. Краще випити весь напій одразу, інакше банан потемніє.
Можна додати у смузі трохи насіння льону — найважливіше джерело напівнасичених жирних кислот. Вживайте жменьку на день і подаруйте своєму організму красиву та здорову шкіру, волосся та нігті.
Смузі з селерою, кабачком та лохиною
1 банан, 100 г лохини, 1 стебло селери, 1 молодий кабачок, ½ ч. ложки меленої кориці.
Грубо нарізати банан і селеру. Кабачок нарізати кубиками.
З'єднати банан, селеру, кабачок і лохину, подрібнити блендером до однорідності. Розбавити холодною водою до бажаної густоти, розлити у дві склянки і посипати корицею.
Якщо смузі здасться надто густим, можете розбавити його невеликою кількістю мінеральної води або додати трохи колотого льоду. Інґредієнти можна змінювати на власний смак. Наприклад, селеру замінити на огірок, а банан — на яблуко, яке також чудово поєднується з корицею.