Квіти кабачків: модно і незвично
Їх смажать, фарширують і їдять сирими
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/513974/kvity-kabachkiv.jpg)
Квіти кабачків — по-своєму прекрасні, особливо для гурманів. Ці крихкі грядкові квіти не просто їстівні, їх подають у найкращих ресторанах світу, а гурмани готові відмовитися від урожаю кабачків та зривають ніжно-жовтий цвіт, щоб приготувати з нього улюблену страву.
Фаршировані квіти кабачків — одна з найвитонченіших та найпопулярніших вуличних страв Італії. Для фаршу італійці використовують рікоту, пармезан та дрібку мускатного горіха. Наповнені квіти опускають у кляр із борошна, крохмалю, білого вина, яйця, оливкової олії та води, а потім обсмажують у фритюрі.
Квіти кабачків потрібно збирати вранці, коли вони починають відкриватися. Кабачки, як і гарбузи, мають чоловічі та жіночі квіти. Чоловічі не дають зав’язі та плоду, тому їх називають пустоцвітами.
Як відрізнити пустоцвіти від жіночих кабачків? Жіночий бутон має потовщення в місці зав’язі, а чоловічий росте на довгому і тонкому стеблі.
Для приготування використовують зазвичай пустоцвіти. Чоловічі квіти зрізають гострим ножем або кулінарними ножицями разом із 2−3 см стебла, жіночі готують разом із зав’яззю. Якщо вона розрослася, залишають поруч із квіткою частину зав’язі завдовжки до 6−7 см.
Деякі італійські кухарі під час роботи з чоловічими квітами беруть квітку кабачків і однією рукою тримаючи пелюстки за основу, другою обережно викручують нижню частину зі стеблом і тичинкою. Проте цього можна й не робити.
Після збирання квітки кабачків потрібно приготувати максимум упродовж доби. Для тривалішого зберігання акуратно струсити з квіток всю вологу та комах, які можуть ховатися всередині. Волога вбивча для ніжної квітки, тому постарайтеся, щоб вона була якомога сухішою. Скласти квіти у контейнер шарами, не притискаючи одну до одної і прокладаючи кожен шар паперовими рушниками. Тримати щільно закритий контейнер у холодильнику. Так квіти кабачків «проживуть» ще до 2 днів.
Квіти кабачків зазвичай фарширують або просто обсмажують у фритюрі. Їх начиняють молодим м’яким сиром, у тому числі з козячого молока, або сумішшю м’якого та витриманого твердого сиру із додаванням анчоусів, горіхів, в’ялених помідорів, сухофруктів. Для наповнення квітів кабачків годяться й рис, і картопляне пюре, і кіноа з різними смаковими добавками та спеціями. Найпростіше перекласти начинку у кондитерський мішок і витиснути її у центр квітки. А потім з'єднати пелюстки, ніби заклеїти. Використовуючи силіконовий пензлик, змастити сирі фаршировані квіти кабачків яйцем, викласти на деко, застелене папером для випічки, і готувати у розігрітій духовці. Подавати страву теплою із сільським хлібом та домашнім майонезом.
Фаршировані квіти можна їсти сирими, як й інші їстівні квіти. Сирі фаршировані квіти подають до овочевого різото або кладуть у тарілку із супом-пюре, наприклад, з кабачків, цвітної капусти або броколі.
Можна додати свіжозібрані квіти кабачків в овочеві літні салати, прикрасити ними піцу або змішати з соусом для спагеті із в’яленими помідорами та часником.
Свіжі квіти кабачків поєднують з кисло-солодкими соковитими хрусткими яблуками, солодким перцем, буряком, м’ятою, хроном, родзинками, лимонним соком, медом.
Фаршировані квіти кабачків
/wz.lviv.ua/images/articles/2024/06/%D1%84%D0%B0%D1%80%D1%88%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D1%96%20%D0%BA%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%B8%20%D0%BA%D0%B0%D0%B1%D0%B0%D1%87%D0%BA%D1%96%D0%B2.jpg)
2 зубчики часнику, 2 цибулини, 1 кг яловичого фаршу (курячого або індичого), 12 квіток кабачків, 1−2 дрібки орегано, листочки 2−3 гілочок базиліку, 500 г м’ясистих помідорів без шкірки, 180−200 г вареного круглого рису, краще арборіо, 1 жовток, олія — для смаження, лимон — для подачі, сіль і чорний мелений перець.
Розігріти олію в пательні з товстим дном і високими бортами. Обсмажити подрібнений часник, 1−2 хв, додати посічену цибулю і смажити, помішуючи, доки цибуля не стане м’якою і прозорою. Додати фарш і добре підрум'янити, розбиваючи грудки лопаткою. Додати трави та нарізані кубиками помідори. Прогріти 2−3 хв.
Додати рис і готувати до поєднання смаків, регулярно помішуючи. Рис має увібрати томатний сік, а фарш приготуватися. Посолити і поперчити начинку.
Тримати кожну квітку кабачків вертикально та наповнювати її підготовленою масою, використовуючи столову ложку. З'єднати кінчики пелюсток, щоб закрити начинку. Для зручності можна перев’язати квіти стеблом зеленої цибулі, щоб зберегти форму бутона.
Перекласти фаршировані квіти кабачків на деко, застелене папером для випічки. Між ними має бути певна відстань.
Змастити жовтком, збитим із 0,5 ч. ложки води, і готувати в розігрітій до 150°С духовці 20- 35 хв. Наприкінці можна на кілька хвилин увімкнути гриль. Подавати готові квіти кабачків гарячими або теплими з лимоном за бажання.
Смажені квіти кабачків по-італійськи
/wz.lviv.ua/images/articles/2024/06/%D1%81%D0%BC%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D1%96%20%D0%BA%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%B8%20%D0%BA%D0%B0%D0%B1%D0%B0%D1%87%D0%BA%D1%96%D0%B2.jpg)
150 г борошна, 150 мл води, 15 квіток кабачків, олія — для смаження, морська сіль.
Змішати в мисці борошно та сіль. Можна додати маленьку дрібку сухих дріжджів для пишності тіста. Потрохи вливати воду та постійно перемішувати до однорідності. Не обов’язково використовувати всю воду. Має вийти однорідне, не надто рідке тісто для кляру.
У велику пательню з антипригарним покриттям та товстим дном влити олію. Вона має повністю покрити все дно пательні, плюс додати ще 1−2 ст. ложки. Розігріти олію на середньому вогні. Капнути в олію трохи тіста: якщо шипить, значить, добре розігріта. Опускати в кляр по одній квітці кабачків й акуратно перекладати в олію. Обсмажувати до золотистого кольору з усіх боків кожну квітку. За бажання в кожну квітку можна покласти по невеликому шматочку моцарели, а потім уже опускати в кляр вниз тим боком, де було стебло.
Перекласти смажені квіти кабачків на паперові рушники, щоб увібрали надлишки олії. Посолити та подавати смажені квіти кабачків гарячими.