Корисний і смачний гарбуз
Найкращі гарбузи — круглі і середнього розміру, вони значно солодші
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/475753/pexels-polina-kovaleva-5644936.jpg)
Вага хорошого гарбуза — близько 3−5 кг. Шкірка гарбуза має бути щільною і гладкою, без плям і пошкоджень, яскравого помаранчевого кольору. М’якоть гарбуза має бути щільною, м’ясистою і пружною. Залежно від рецепта, перед вживанням гарбуз потрібно запекти, обсмажити або зварити.
Варений. Гарбуз промити під проточною водою і розрізати на дві частини. Очистити від насіння і нарізати шматочками середнього розміру. Налити в каструлю холодну воду і поставити на плиту. Як тільки вона закипить, покласти гарбуз у каструлю, посолити і варити пів години. Готовий гарбуз вийняти з каструлі і охолодити.
Гарбуз можна зварити на парі — тоді він збереже більше корисних речовин і стане м’якшим. Варений гарбуз можна використовувати для приготування пюре для випічки, дитячого харчування і супів.
Запечений. Гарбуз традиційно запікають у духовці з медом: очистити гарбуз від шкірки і насіння. Нарізати м’якоть кубиками середнього розміру, викласти рівним шаром на деко. Налити трохи води і поставити деко в розігріту до 180°С духовку на 30 хв. Вийняти деко, полити гарбуз медом і поставити в духовку ще на 5−7 хв.
А можна запекти гарбуз з оливковою олією, часником і прянощами: розрізати гарбуз на кілька великих шматків. Застелити деко пергаментом, розкласти скибочки гарбуза в один шар і щедро скропити оливковою олією. Приправити гарбуз нарізаним часником, посипати сухими або свіжими пряними травами, морською сіллю і меленим перцем. Запікати гарбуз за 200°С 20−30 хв.
Для грилю гарбуз нарізають на кубики, змащують олією і готують до м’якості.
Запечений гарбуз можна подавати як гарнір, додавати в салати, використовувати в пюре і супах, випікати з ним пироги і печиво.
Смажений. Щоб позбутися зайвої вологи за смаження гарбуза, слід посолити шматочки гарбуза і залишити на пів години. Після цього добре висушити м’якоть паперовим рушником. У борошно додати сушені трави (петрушку, кріп, селеру, тархун) і в цій суміші обваляти кубики гарбуза. Потім покласти гарбуз на пательню з розігрітою олією і смажити до золотистого кольору, періодично помішуючи. Подавати з гострим томатним соусом або сметаною.
Гарбуз не має чітко вираженого смаку, тому до м’якоті слід додавати спеції і прянощі: кмин, східні суміші, мелений перець, часник і пряні трави.
Такий гарбуз стане чудовим доповненням до м’яса або порадує як основна страва.