Передплата 2024 ВЗ

Що задумав путін і для чого терміново збирає держдуму?

Є два питання, заради яких і збирається держдума

Мабуть, ні в кого немає сумнівів у тому, що скликати терміново позачергове засідання держдуми міг тільки путін. Адже тільки минулого тижня держдума рф пішла у відпустку, і депутати роз'їхались. Цілком можливо, путін прийняв якісь важливі рішення, які потрібно тепер легітимізувати через держдуму. Не потрібно звертати увагу на затверджений порядок денний цієї позачергової сесії, там немає нічого термінового.

Але для чого путіну це засідання?

На мій погляд, є два питання, заради яких і збирається держдума. І рада федерації теж готова в будь-який момент провести позачергове засідання.

Перше. Вранці 15 липня 2022 року путін може указами запровадити в рф воєнний стан і оголосити загальну мобілізацію, або на окремих територіях, про що невідкладно проінформує раду федерації і держдуму. Тобто замість «спецоперації» буде офіційно оголошена нам війна.

Рада держдуми перед засіданням ще раз розгляне порядок денний і до нього будуть включені ті питання, які вночі або зранку внесе путін у зв’язку з запровадженням в країні воєнного стану і оголошення загальної мобілізації.

У зв’язку з тим, що указ путіна про запровадження воєнного стану підлягає затвердженню радою федерації, то буде негайно скликано і раду федерації. Можливо, це і буде відповідь на його відому репліку (мовою оригіналу):

«Мы-то, по большому счету, всерьйоз пока еще ничего и не начинали».

Друге. Як відомо, у разі смерті путіна або неможливості ним виконувати повноваження президента рф чи його відставки, виконувачем обов’язки президента рф буде прем'єр-міністр мішустін. Можна скільки завгодно говорити, хто буде наступником путіна, але російське законодавство чітко дає відповідь - прем’єр-міністр.

Тобто, очевидно, путін не хоче бачити своїм наступником мішустіна, а тому поспішає на законодавчому рівні врегулювати це питання.

Може, це пов’язано зі станом здоров’я путіна, і він не хоче ризикувати, а, можливо, знайшов наступника і готується йому передати владу.

Формально, оскільки поки путін живий, він завжди буде одноособово правити. Тобто повторюється сценарій приходу до влади самого путіна.
Чи можливий такий варіант заміни мішустіна на іншу особу? Безумовно.

Всі добре пам'ятають, як несподівано для усіх, в тому числі і для медвєдєва, його було зміщено з поста прем’єр-міністра і замінено на мішустіна. Саме так і мішустін може бути замінений на іншу особу, яку обере путін. Мішустін може сам добровільно подати у відставку, і цю відставку путін прийме - весь уряд піде у відставку. Але формально для того, щоб путін видав указ про призначення нового прем’єр-міністра (голови уряду рф, оскільки в конституції рф відсутня назва - прем’єр-міністр), він повинен отримати погодження держдуми.

Путін часто приймає несподівані і неочікувані рішення. Можливо, і зараз він вже прийняв такі ж несподівані рішення і тепер збирає держдуму, а за нею і раду федерації, щоб формально привести їх у відповідність з законами. Але головною причиною таких рішень, якщо вони будуть обнародувані 15 липня 2022 року - це повний провал його агресії в Україні і неминуча поразка у війні, крах його політичної кар’єри.

Суспільно-політична ситуація в рф погіршується. Величезні втрати, які щоденно несе агресор у війні в Україні і санкції західних країн істотно на неї впливають. В такій ситуації путін, мабуть, усвідомлює, що єдиний шанс на його спасіння - це війна. І війна не з Україною, а війна з НАТО. Тільки це (йому так здається) може врятувати. Але без загальної мобілізації він не зможе реалізувати будь-які свої наміри. Чи зважиться зараз путін на загальну мобілізацію - поки що не відомо.

Загальна мобілізація призвела до краху влади царя Миколи ll, а загальна мобілізація проти війни з Україною неодмінно призведе до краху влади путіна. Але у нього є одна характерна особливість: він в останній момент може змінити будь-які рішення, навіть ті, які вважались остаточними. В такому разі держдума розгляне якісь другорядні законопроєкти і кадрові питання.

Що ж почекаємо.

Схожі новини