Передплата 2025 «Добра кухня»

Як імперія опутала Крим

Кримські російські політики вихваляються, ніби при Україні Крим був залежний від Києва, а в росії він став «р-р-республікою». Насправді, нічого «республіканського» нинішня кримська конституція не передбачає. Кримські можновладці догоджають кремлю і трусяться, щоб не втратити довіру путіна і гроші від москви, оскільки і досі Крим на 75 відсотків не самодостатній та в умовах економічної кризи живе на дотації з країни-окупанта

Фото: Укрінформ
Фото: Укрінформ

Саме тому найбільш популярні фрази в промовах так званого «глави» Криму Сєргєя Аксьонова та спікера так званої «держради» Владіміра Константінова про те, що «Крим вдячний президенту путіну», «ми успішно виконали вказівку нашого лідера» тощо.

Однак, трясучка перед ликом диктатора лише верхівка залежності «республіканців» від поневолювачів. москва опутала Крим різноманітними іншими залежностями, не гребуючи і статусом «смотрящих». Як відомо, російські понад 80 так званих «суб'єктів федерації» — це фікція, яка грає лише статистичну роль. Насправді росія керується диктатором через всього 7 федеральних округів, які пильнують, тобто за російським висловом «смотрят», щоб всі ці «республіки» і «області» не розбіглися в різні боки. Саме тому, розв’язавши у 2014 р. війну з Україною і анексувавши Крим, путін в березні 2014 року утворив Кримський федеральний округ. Однак згодом збагнув, що Крим таким чином залишається «без присмотра» і тому КФО 28 липня 2016 року був скасований, а Крим і Севастополь приєднані до Південного федерального округу з базуванням в Краснодарі. І тепер відкрилися аж два «ока», які «смотрять» за Кримом. Одне «око» це так званий «представник президента» в окрузі", а друге «око» — це так звана «ЮРПА», тобто «Южно-Россійская парламєнтская асамблєя». А кримських колаборантів, в свою чергу, путін призначив «смотрящими» за колаборантами в окупованих частинах Херсонської та Запорізької областей, начебто для передачі «досвіду».

"ЮРПА" міцно взялася за Крим. Днями в Анапі відбулася вже 42-га конференція «ЮРПА» і депутат від Криму Валерій Коваленко визнав, що не депутатами в Криму, а саме «ЮРПА», «було визначено програму та основні напрямки взаємодії кримських депутатів з іншими російськими депутатами», а також, що «основна функція «ЮРПА"виробити єдину концепцію, представити консолідовану позицію і законодавчі ініціативи». Зокрема, як написала газета «Крымские известия», вони «вирішували» питання про транспорт в Запорізькій області, а також «про здійснення постійних рейдів на транспорті та у дорожньому господарстві».

В справу вмішалася «Республіки Адигея», яка представила проєкт змін до федерального законодавства щодо системи газопостачання. «Республіка Калмикія» пропонує програму водопідготовки та роботу з відходами. Валерій Коваленко своєю чергою сказав, що «Це сприяє вирішенню завдань, поставлених президентом путіним». Що ж тоді вирішують самі кримські депутати, якщо навіть відходами розпоряджається «ЮРПА»?

Учасники ЮРПА направили лист голові уряду росії Мішустіну, в якому просять його захистити Крим і їх округ «від терористичних атак із застосуванням різного виду безпілотних апаратів (дронів)». І на що вони сподіваються? Може на те, що для їх захисту путін накаже зупинити бомбардування українських лікарень і дитмайданчиків і припинить війну?

Ще «ЮРПА» розглянула питання про розширення «таборів відпочинку» для дітей, бо, як відомо, викрадення росією українських дітей з Донбасу, Херсонської та Запорізької областей проводилось через Крим і наявна мережа таборів — 34 цілодобового та 364 денного перебування, виявилась затісною. Спікер кримського парламенту Константінов висунув ідею розробити для цього цілу федеральну програму.

Ще з 2014 року різні регіони росії заключили з Кримом різні договори про шефство, про співдружність, про співпрацю, про взаємодопомогу. І тепер всі вони мають нагоду приїздити до Криму та вимагати звіту, як ті договори виконуються.

Днями на півострові побувала делегація з… Калуги. В рамках спільної дії в Криму з допомогою Калуги було утворене «Імператорське православне палестинське товариство», укладено угоду про «співдружність парламентаріїв». «Ревізори» з Калуги перевірили наскільки в Криму вже реформовано роботу так званого «федерального університету», очільник Калузької організації Наталія Терехова домовилась про реалізацію в Криму її «просвітницьких, культурних та паломницьких» проєктів, проведення конференції «Кримська війна — бій чотирьох імперій (1853—1856 рр.)», звісно з точки зору «імператорського» історичного вчення. То тепер кримчанам не треба нічого видумувати свого, варто лише виконати калузьку програму.

Колишній сенатор від Криму, який чомусь представився «калужанином», Сергій Цеков втирав їм у мізки теорію про те, що «Крим — це колиска російського православ’я, перша християнська земля на території сучасної росії…», забувши, що тоді це була земля кримських татар і Візантії, Володимир був князем Київської Русі, а москва ще не була навіть заснована. Поряд з тим гості з Калуги відповіли кримчанам розумінням їх підходів до історії, і висунули зустрічні плани майбутньої конференції про «стояння на ріці Угрі в 1480 році», начебто це «поклало край підпорядкуванню російських князівств ординському ярму». Так російські «художники від історії» бачать світ, і що тут скажеш?