«Шевченківський гай» теж бореться з наркоманами...
А майстерню з ремонту взуття викрили на продажу канабісу
Після того, як у львівському Шевченківському гаю дотла згоріла одна зі стародавніх хат, в.о. керівника Музею народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького Михайло Закопець зауважив: чимало клопотів завдають музею так звані закладники наркотичних речовин.
Читайте більше тут: У “Шевченківському гаю” планують відновити гуцульську гражду
“Це проблема багатьох парків, закритих територій, – розповів “ВЗ” пан Михайло Закопець. – Є наркотичні закладки. З цією проблемою боремося. Це щоденна робота охорони. Доходить до курйозних ситуацій – охорона ловить їх, виводить. Змушує купувати квитки. У нас величезна територія – 36,6 гектара. Охорона здійснює постійний обхід. Цей об’єкт, який згорів, розташований досить глибоко, близько до паркану (до сітки). Проникнення сторонніх людей, теоретично, є можливим.
– Чи можуть бути причетні наркомани до підпалу?
– Кожна з версій має право на життя. І наркомани теж можуть бути причетні... Кожна версія проробляється. Проводяться рейди з поліцією. Ми й уночі їх відловлюємо. Наркоманія – явище, на яке, нам, музейникам, важко впливати…
«Прибутки» зловмисників від наркобізнесу становили понад мільйон гривень на місяць
...Загалом, проблема із торгівлею наркотичними речовинами набула нечуваних масштабів. Але радує те, що правоохоронні органи щоденно затримують торговців небезпечними препаратами. Зокрема, днями СБУ ліквідувала канал переправлення важких наркотиків в Україну – під виглядом посилок із побутовою технікою. За попередніми даними, «прибутки» зловмисників від наркобізнесу становили понад мільйон гривень на місяць.
Як повідомили в СБУ у Львівській області, до складу угруповання входили кілька жителів із різних регіонів України. Вони організували приховане ввезення з-закордону екстазі та інших наркомістких таблеток – для продажу, в тому числі на території Київської області.
«Товар» для збуту отримували від своїх іноземних спільників
Для цього використовували сервіси міжнародного поштового зв’язку. Щоб приховати протиправну діяльність, до митної декларації вносили недостовірні дані. Під час огляду чергової «посилки» у пункті пропуску «Львів-Поштовий» правоохоронці виявили партію заборонених речовин. Наркоділки приховали «продукцію» усередині побутових приладів. Посилка йшла з Польщі до Київської області.
Вас також може зацікавити: “Украли з шафи 3 тисячі доларів і 10 тисяч гривень”
Крім того, у ході обшуків за місцем проживання одного з організаторів злочинної групи вилучено понад 10 тисяч таблеток, які містять психотропні речовини, а також 200 грамів екстазі, підготовлених до продажу. Зловмиснику повідомлено про підозру у вчиненні злочину та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
А тим часом слідчі Теруправління ДБР Львова за сприяння ДВБ Нацполіції завершили досудове розслідування стосовно організованої злочинної групи з числа колишніх працівників одного з районних управлінь поліції у Львівській області.
За інформацією територіального управління ДБР у Львові, начальник оперативного підрозділу разом з трьома своїми підлеглими протягом 2020-2021 років продавали у Львові наркозалежним особам амфетамін, «солі», «Альфа PVP», героїн, метадон тощо. Також колишні правоохоронці задля створення «показників» роботи фальсифікували кримінальні провадження: підкуповували громадян, щоб ті брали на себе відповідальність за злочини, яких насправді не вчиняли... Діяльність злочинної групи було припинено у травні 2021 року. Учасників групи обвинувачують, зокрема, у незаконному виробництві, виготовленні, придбанні, зберіганні та збуті наркотичних засобів. Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.
Слід віддати належне правоохоронцям, які затримують дрібних торговців наркотичними речовинами. Нещодавно на перехресті вулиць Тісна-Широка у Львові затримали 50-річного львів’янина (раніше судимого за наркозлочини), який збував “метадон”. Досудове розслідування триває.
Також у Львові засудили за зберігання наркотиків на роботі... працівницю пошти. За даними слідства, 58-річна львів’янка купувала наркотики для подальшого продажу. Відомо, що жінка працювала за попередньою змовою, але інших причетних не встановили. У відділенні пошти жінка зберігала канабіс та метадон. Правоохоронці вилучили понад 150 грамів наркотиків. Суд визнав львів’янку винною у зберіганні та збуті наркотиків, за попередньою змовою. Жінку засуджено до 6 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна.
А не так давно майстерню з ремонту взуття в центрі Львова викрили на продажу канабісу. Під час обшуків поліція вилучила наркотиків на понад пів мільйона гривень. Як повідомила поліція, продажем наркотиків займались троє львів’ян – віком 34, 36 та 43 роки. Точки продажу діяли у самому центрі Львова, одна – у майстерні з ремонту взуття на вул. Шота Руставелі, інша – у хостелі на вул. Личаківській.
Читайте також: У Львові СБУ ліквідувала ботоферму, яка під керівництвом РФ “мінувала” об’єкти