Передплата 2024 «Добре здоров’я»

"Влада створює пропагандистського монстра, порушуючи зобов’язання України перед Радою Європи про роздержавлення ЗМІ", - Геращенко

Створення провладного державного пропагандистського холдингу на базі парламентського телеканалу «Рада», каналу «ДОМ» та інших медіа порушує міжнародні зобов’язання України про роздержавлення ЗМІ

Про це пише співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко. Вона наголошує – влада для власного піару витрачає мільярди гривень платників податків у той час, як фінансування конче потребує армія. Геращенко вважає «повзучою русифікацією» поширення трансляції російськомовного телеканалу ДОМ на всю території України.

«Наша фракція не дала винести на голосування в ВР скандальні поправки, які б дозволили «тєлєканалу ДОМ» стати загальноукраїнським російськомовним, примусово бути включеним в усі кабельні мережі і на всю країну демонструвати совєцькі фільми і проросійських ватників. Ми зупинили повзучу русифікацію України», – констатує Геращенко.

Вона зазначила, що на утримання цього телеканалу з держбюджету виділяють 1 млрд грн.

«Такими бюджетами не можуть похвалитися комерційні приватні телеканали. Канал закупає контент, визначений Банковою. Знаходиться він в підпорядкуванні міністерства реінтеграції. Міністерка якого, замість опікуватися проблемами переселенців, працює завсігдатаєм ток шоу», – зазначає співголова фракції.

«Також «Європейська Солідарність» вимагає зупинити корупційні оборудки навколо телеканалу «Рада». Ми вимагаємо негайно повернути діяльність телеканалу в правове поле і не перетворювати його на джерело пропаганди. Постанова Верховної Ради про висвітлення діяльності роботи Верховної Ради чітко визначає, що ключова задача каналу – це інформування про роботу комітетів, депутатів, груп і фракцій», – нагадала Ірина Геращенко.

«Натомість, канал продовжує рухатися в бік каналу жовтих новин. За повної відсутності реакції кишенькової «оновленої» Банковою Нацради. У часи, коли в країні немає грошей на закупівлю пального для армії, коли закриваються ФОПи, маса проблем в економіці, енергетиці, медицині, і держава мала б цим опікуватися, влада займається іншим. Створює пропагандистського монстра, порушуючи зобов’язання України перед Радою Європи про роздержавлення державних медіа. Які наша політична команда, до речі, виконала», – констатує Геращенко.

Читайте також: Армія забезпечена дизпаливом лише на 17%?

«Сьогодні у нас є суспільний мовник, який Банкова хотіла поставити на коліна, нав’язуючи цензуру. Натомість, у планах Зеленського – створити державний, повністю контрольований телеканал. Депутати від монобільшості вже зареєстрували законопроєкт про створення державного концерну, що є нічим інакшим, аніж поверненням до контрольованих владою, фінансованих платниками податків пропагандистських паркетних медіа», – зауважила Геращенко.

Влада, у порушення закону, вже фактично створює державний медіахолдинг – вважає Ірина Геращенко.

«Взагалі сама концепція каналу «ДОМ» – це нонсенс. Ми маємо підтримати людей на окупованих територіях, які прагнуть чути українську мову. Тому що сьогодні в окупованому Криму і Донбасі повна «Раша тудей», – обурилась народна депутатка.

«Телеканал «Рада» згідно з редакційним статутом має в першу чергу висвітлювати діяльність Верховної Ради України. У більшості країн світу парламентські канали працюють виключно в інтернет і їх функції – трансляція пленарних засідань, комітетів, брифінгів, зустрічей, новини виключно про прийняті рішення, висвітлення діяльності керівництва парламентів і депутатів, міжнародних зустрічей. Це нішеве мовлення, його функціонал – прозорість влади», – пояснює співголова фракції «Європейська Солідарність».

«У шоці чую від слуг, що РАДА має бути рейтинговим телеканалом. Вони всі реально живуть в парадигмі кварталу. Окрема історія – перегородити весь парламент студіями, встановити майданчики на центральному вході, створити суцільне шоу «ДОМ 2», – зауважила Геращенко.

«Всі останні дії навколо «Ради» тхнуть корупцією і свідчать про рейдерство з Банкової. Конкурсна процедура з 1 учасником. Дрібно надруковане оголошення про конкурс на сайті Ради, яке невідомо скільки висіло. 9 млн грн за 9 папірців «концепції». Але повністю змінений, попри Постанову ВР і статут, контент. Тепер ані слова про роботу комітетів, ніяких брифінгів депутатів, у новинах нічого про парламент, окрім якогось одного скандалу – і суцільний Зеленський та жовтизна», – зазначає Ірина Геращенко.

«Наша політична команда – чи у владі ми перебували, чи в опозиції – надто багато зробила для євроінтеграції, захисту свободи слова і демократії. Тож ніяким кварталам і позитивним блогерам не дамо це зупинити», – резюмує Ірина Геращенко.

Читайте також: У жодній демократії державних каналів немає

Схожі новини