«Якщо твій батько не заплатить два мільйони євро, тебе не побачить...»
У Червонограді зловмисники викрали доньку підприємця та вимагали за її життя гроші. Поліція врятувала дівчину
14 жовтня, близько 20.30, до поліції надійшло повідомлення від мешканця Червонограда про те, що зловмисники викрали у Львові його 19-річну доньку. Викрадачі погрожують батькові: якщо не передасть їм два мільйони євро, доньку більше не побачить!
Червоноградський підприємець Юрій Лящук був на роботі, коли отримав на телефон повідомлення: «В тебе є час до другої години ночі перевести за викуп доньки 2 млн євро. Якщо не буде грошей на рахунку, тоді не побачиш свою доньку. Твій час пішов…». Повідомлення було написане з граматичними помилками (спершу батько не звернув на це уваги), у ньому — вказано номер банківського рахунку. Чоловік звернувся до поліції.
Через деякий час на Вайбер дружини пана Юрія прийшло відеоповідомлення, у якому донька казала, що її викрали і їй погано…
На ноги підняли чи не усі підрозділи поліції області. І їм вдалося знайти викрадену студентку. Зловмисники утримували її протягом дев’яти годин в орендованій квартирі на вул. Городоцькій!
В управлінні СБУ у Львівській області розповіли, що учасниками викрадення були четверо осіб, двоє з яких неповнолітні. Зловмисники дізнались, що у вільний час дівчина підробляє фотографом, та під виглядом клієнтів запросили її зняти фотосесію.
Зустріч призначили в одній із львівських квартир. Одразу, як тільки дівчина переступила поріг «фотостудії», троє невідомих чоловіків у балаклавах відібрали у неї телефон та погрожували зброєю.
16 жовтня Галицький районний суд м. Львова обрав запобіжний захід фігурантці справи, яка є учасницею злочинної групи, у вигляді цілодобового домашнього арешту. Трьом іншим учасникам групи обрано запобіжний захід — тримання під вартою (без права внесення застави).
Що відомо про викрадачів? Про це журналістка «ВЗ» розпитала у керівника сектору Червоноградського відділу поліції Ірини Панасюк.
— Усі троє хлопців-викрадачів — з кризових сімей. Це 25-річний Олександр, 19-річний Віктор та 17-річний Андрій. Олександр не перебував на обліку у поліції. Після школи навчався у професійному ліцеї. За час навчання було багато скарг від вчителів, що не вчиться, створює конфліктні ситуації, заважає навчальному процесу. Ліцей він ледве закінчив. З того часу минуло десять років. Чим далі займався, невідомо…
Віктор мав статус дитини-сироти. Коли вчився у школі, у зовсім юному віці став свідком конфлікту між матір’ю та батьком: мати була п’яною і зарізала батька. Потрапила до тюрми. Бабуся у той час була на заробітках в Італії. Вона залишила роботу та повернулася додому. Матір позбавили батьківських прав. Бабуся виховувала Віктора та ще двох його молодших братів. Віктор був схильний до бійок, почав вживати алкоголь. Часом був агресивний. Знайти до нього підхід бабусі було важко.
— Чим Віктор займався?
— Нічим не займався. Закінчив ліцей. На роботу не влаштувався. У нього компанія така була, де діти всі із кризових сімей. Його тягнуло заробляти легкі гроші, щоб не працювати. У нас були на обліку діти з кризових сімей, які вчилися і підробляли. Він — не з тієї категорії. Працювати не хотів. Мама після звільнення з місць позбавлення волі не виявила інтересу до виховання дітей.
Наймолодший, 17-річний Андрій, — також дитина з кризової сім’ї. Андрій — найстарший з дітей, є ще сестра і два молодші брати. В сім’ї відбувались постійні конфлікти між батьками, де мама була жертвою домашнього насилля. Однак нічого не хотіла з цим робити, писала заяви до поліції, потім від них відмовлялась. Ми не раз бували у цій сім’ї із соціальними службами. У квартирі завжди був безлад, бруд, неприємний запах… Родина жила в одній кімнаті в гуртожитку. Зараз мама живе з новим цивільним чоловіком, діти залишилися з батьком у гуртожитку.
З дітьми у цій сім’ї були проблеми завжди, — веде далі Ірина Панасюк. — Вони не ходили в школу. Вешталися… Могли вдома не ночувати по декілька днів. Цю маму ми вже понад 20 разів притягували до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків! Також притягувався до адміністративної відповідальності батько. Подавали звернення в органи опіки і піклування про позбавлення їх батьківських прав. Позитивного результату це не дало.
17-річний Андрій у школу до 9 класу взагалі не ходив. У той час батько брав його за руку, вів у школу, сідав біля нього за парту, щоб йому хоча б якісь оцінки поставили, перевели з класу в клас.
— Як їм вдалося залучити до викрадення 17-річну Софію, яка «замовила» в Анжели «фотосесію»?
— Софія навчається в 11-му класі. Раніше у поле зору поліції не потрапляла. Я спілкувалася з її класним керівником. У школі сказали, що дівчинка з благополучної повноцінної сім’ї. Батьки працюють. Дитина добре вчиться. Активістка, організатор. Має лідерські здібності.
— Чому їм у поле зору потрапила ця сім’я? Кажуть, за декілька днів до викрадення Софія вже замовляла в Анжели фотосесію у цій орендованій квартирі…
— Ця сім’я дуже відома у Червонограді. Батько — потужний підприємець. У нього меблевий завод, багато меблів йде на експорт за кордон. Має меблеві салони. Живуть у гарному будинку. Анжела дуже спокійна, вихована дівчинка, не є «мажоркою». Школа, у якій навчається Софія, і школа, де навчалася Анжела, розташовані поруч. Їх розділяє стадіон.
Я зателефонувала батькові Анжели, пану Юрію. Він сказав, що донька жива-здорова, але спілкуватися на тему викрадення відмовився. Каже, у нього дотепер руки трусяться.
В обласній прокуратурі «ВЗ» розповіли деякі деталі злочину. Я, зокрема, поцікавилася, як поводилися викрадачі усі дев’ять годин? Можливо, склянку води жертві запропонували? «Води не давали. Дівчина сиділа зв’язана, плакала. Погрожували словесно, фізичного насилля не застосовували. Постійно повторювали: «Якщо твій батько не заплатить викуп, більше тебе не побачить…» — розповіли у прокуратурі.
Читайте також: «Якщо нападник не вживав алкоголю, чуємо від провідників: «Нічого не можу зробити!»