Книги, що надихають: топ 2020 року

П’ятий президент України Петро Порошенко назвав перелік книг, що надихають

Рейтинг книг та короткий опис до них лідер «Європейської Солідарності» Петро Порошенко опублікував у своєму блозі.

Вахтанг Кіпіані «Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР»

Вважаю цю книгу не лише літературною, а і політичною подією року. «Справа Василя Стуса» вийшла друком у травні 2019 року. Вахтанг Кіпіані зібрав ключові документи з колишнього архіву КДБ, які розкривають, як і за що судили українського дисидента. Згодом суд за позовом Медведчука заборонив розповсюдження книги Вахтанга Кіпіані і постановив вилучити з неї згадки прізвища позивача. Вважаю, що це — ганьба і для позивача, і для суду. Тривалий судовий процес зробив книзі добру рекламу. Її скупили із книгарень, і видавництво надрукувало додатковий наклад. Це — реакція справжніх українців. Рекомендую мати цю книгу у родинній бібліотеці.

Можна замовити тут: vivat-book.com.ua/ru/sprava-vasylya-stusa-zbirka-dokumentiv-z-arkhivu-kolyshnogo-kdb-ursr.html

Наталя Гуменюк «Загублений острів. Книга репортажів з окупованого Криму»

Неприхована правда про життя кримчан в окупованому Криму після 2014 року. Талановита журналістка Наталя Гуменюк упродовж 2014−2019 років їздила до окупованого Криму і збирала історії і трагедії людей. Читаючи репортажі Наталі, гостро відчуваєш, як історія твориться долями людей, кожна з яких болить, як незагоєна рана.

Книгу можна придбати у Видавництві Старого Лева: starylev.com.ua/zagublenyy-ostriv-knyga-reportazhiv-z-okupovanogo-krymu

Яніна Соколова, Ольга Купріян «Я, Ніна»

Кажуть, Бог дає лише такі випробування, які людині під силу. Добре знаю Яніну не тільки як високопрофесійну журналістку, а і як людину зі сталевим характером. Свою інтимну і болючу історію боротьби зі смертельною хворобою вона мала мужність розказати публічно. Про своє розуміння сенсу життя, про страх і відчай. Це — книга, яка змінює. Прочитайте…

Почитати про книгу та придбати можна тут: https://yanina.life/book

Михайло Палінчак «Анамнез»

Цю фотокнигу я отримав у подарунок від автора. Пишаюся, що у моїй команді працюють такі талановиті люди, як Михайло, який займається вуличною фотографією і розвиває цей напрямок в Україні. Його фотопроєкт «Анамнез» — це візуальне дослідження того, як змінюється наше повсякденне життя в час глобальної пандемії.

Сергій Жадан, Павло Маков «Постійне місце проживання»

«Постійне місце проживання» — ще одне чудове видання Сергія Жадана, яке він створив разом із харківським художником Павлом Маковим. Ціную і поважаю Сергія не лише за його поезію та прозу. Він — щирий патріот, свідомий громадянин і невтомний волонтер. І, безумовно, вдячний за його підтримку нашої команди на місцевих виборах у Харкові.

Знайти артбук можна тут: istpublishing.org/tproduct/157 875 258−825 183 335 181-postine-mstse-prozhivannya

Оксана Забужко «Планета Полин»

Ця книга неймовірної Оксани Забужко визнана премією Книга року ВВС однією з найвизначніших літературних подій 2020 року. Тут зібрано найважливіші есеї авторки за останні два десятиліття. Цікаво тим, хто, зокрема, цікавиться постатями найбільш знакових культурних та історичних персон.

Книга тут: komorabooks.com/product/planeta-polyn/?fbclid=IwAR3jUAO3mnWA0XQmisBg9pNw642VSzYa_fvNftWva6PAQTcKJvX5shpCzy0

Схожі новини