"Це ще не пік і навіть не початок": вчена дала песимістичний прогноз для України

Попри невтішну статистику для нашої країни – це ще не пік і навіть не початок

Таку думку висловила доктор медичних наук, завідувачка відділом респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних захворювань ім. Л. В. Громашевського НАМН України Алла Мироненко, повідомляє УНІАН із посиланням на «РБК Україна».

Читайте також: Скільки триватиме карантин? Епідеміолог назвав часові рамки

«Що таке взагалі пік? Епідемічний процес, зазвичай, має фазу підйому, а потім найвищу точку — це пік. Далі — фаза спаду. Якщо говорити про те, що ми зараз маємо — це навіть ще не початок. Я думаю, що пік може бути восени», — вважає вірусолог.

«Але потрібно розуміти, що, по-перше, попереду літо. І я дуже сподіваюся, що влітку буде легше, тому що у теплу пору респіраторні інфекції неактивні. Цьому сприяють різні чинники: сонце, вітер, відчинені вікна. Хоча коронавірус більш стійкий, ніж, наприклад, грип, він слабший за інші безоболонкові віруси. Як буде — побачимо», — додала Мироненко.

Крім того, на її думку, не слід дозволяти школярам і студентам іти зараз на навчання.

«У них вже налагоджено дистанційне навчання, хай закінчать рік у такому форматі. Коли мова йде про випуск з вищого навчального закладу або школи, то можна в індивідуальному плані призначати їм тестування за необхідності. Головне, щоб всі вони не збиралися в одному класі або аудиторії — це призведе до загострення епідемічної ситуації», — додала вона.

Схожі новини