Передплата 2024 ВЗ

«Поверніть нас додому…»: наймолодший полонений український моряк написав емоційного листа

Наймолодший полонений український моряк Андрій Ейдер надіслав листа у відповідь українській журналістці Таїсії Турчин з UATV.

Він розповів про стан свого здоров’я, а також умови утримання.

Ейдер — один з трьох поранених українських моряків, якого утримують у СІЗО № 1 Москви — «Матроській тиші». Під час нападу російських суден українець дістав осколкові поранення ніг.

«Умови …можна сказати нормальні. Є книги, електрочайник, холодильник, батареї гріють, могло бути набагато гірше. Рани загоюються, можу ходити нормально, кульгаю. По сходах підніматися та спускатися важко, на жаль, сильне навантаження на ноги, руками за поручні хопаюся та йду. Банально поки не можу ногу лежачи вертикально догори підняти, немає сили», — розповів моряк у листі.

Ейдер подякував за листи та передачі, які йому надсилають. Сподівається вийти на свободу та приїхати додому якнайшвидше.

«Мрію, щоб це сталося принаймні до кінця січня, але мені здається, що моїй мрії не судилося здійснитися. Гадки не маю, на скільки це все затягнеться, півроку, рік… Ці допити, зустрічі з різними людьми. Найважче — дивитися вікно та бачити у далині сотні машин, людей, які вільні. Здається, ось вона, свобода, вона так далеко і так близько», — написав Ейдер.

Військовий також написав, що сподівається на якнайшвидше політичне вирішення питання щодо звільнення його та решти 23-ох військовополонених моряків, привітав українців зі святами та попросив не забувати про них.

«Не хочеться щоб про нас забували, оскільки 24 людини сидять просто так в СІЗО другої країни. Всі ці люди військові — вони служать народу України! Хочеться щоб народ пам’ятав», — зазначив Андрій Ейдер.

Як відомо, уже 19 із 24 захоплених росіянами у районі Керченської протоки українських моряків визнали себе військовополоненими.

25 листопада 2018 року в результаті збройної атаки кораблів РФ в районі Керченської протоки були пошкоджені українські військові кораблі, а члени екіпажів захоплені в полон. Після нетривалого перебування у Криму українські моряки були перевезені в Москву: трьох поранених помістили в СІЗО «Матросская тишина», решту 21-го утримують в СІЗО «Лефортово».

Україна і світове співтовариство визнали військовополоненими захоплених моряків, але влада РФ хоче судити їх як простих громадян, які нібито порушили російський кордон.

Схожі новини