Свято джазу наближається!

З 25 по 29 червня у Львові відбудеться ювілейний Alfa Jazz Fest

За п'ять днів фестиваль відвідає 100 музикантів з десяти країн світу. Вп'яте у місті Лева відкриються три сцени Alfa Jazz: на площі Ринок, біля палацу Потоцьких та у Парку культури ім. Б. Хмельницького. Тут виступлять джазмени, які разом зібрали 60 статуеток Grammy. Зокрема легенди імпровізаційної музики піаніст Шортер та саксофоніст Хербі Хенкок. Вхід на усі заходи фестивалю (крім партеру біля сцени Едді Рознера) - безкоштовний.

Перший акорд —за Львовом

На міських сценах наймасштабнішого джазового фестивалю України в рамках додаткової програми виступлять львівські музиканти, а також кияни з проектом, що тісно пов'язаний зі Львовом. До двадцяти двох вже анонсованих концертів на трьох сценах додадуться по два виступи на сценах площі Ринок та біля палацу Потоцьких.

Відкриватиме ювілейний Alfa Jazz Fest львівський симфоджазовий оркестр Lviv Jazz Orchestra. Колектив, що заснований у 2014 році при Музичній академії ім. М. Лисенка, вийде на сцену площі Ринок 25 червня. У репертуарі LJO - хіти в стилі джазу, соулу, свінгу і блюзу. Одразу за ними нову програму презентуватиме найвідоміший джазовий оркестр України - Dennis Adu Bіg Band. На сцені біля палацу Потоцьких відбудеться одразу два концерти майбутніх зірок українського джазу. 28 червня тут виступить оркестр «Диксиленд» Львівської музичної школи ім. С. Крушельницької. А 29 червня на сцену вийдуть представники Львівської школи джазу та сучасної музики, де навчаються меломани будь-якого віку.

Крім цього, 28 червня на площі Ринок проект «Пазли Вічності» представлять кияни - дует юних скрипалів «Two Violins» і тріо Наталії Лебедєвої. У їхній музиці дивовижним чином поєдналися два генії: Йоганна Себастьяна Баха та львівського Мікеланджело, автора унікальних дерев'яних скульптур Йоганна Георга Пінзеля.

Легенди джазу розкриють секрети

Для тих джазменів, що не бажають зупинятися у вдосконаленні своєї майстерності, традиційно пройдуть безкоштовні майстер-класи від відомих джазових музикантів. 26 червня о 12.00 в приміщенні Музичної школи ім. С. Крушельницької легендарний кубинський музикант, «жива джазова легенда» Пакіто Д'Рівера поділиться секретами гри на саксофоні.

А вже наступного дня, 27 червня, о 12.00, майстер-клас у арт-клубі "Віденська тераса" даватиме відомий британський кларнетист Арун Гош.

Кіно у ритмах блюзу

Леонід Гольдштейн - один із корифеїв українського джазу - проведе в рамках ювілейного Alfa Jazz серію безкоштовних кінопоказів. У Парку культури ім. Б. Хмельницького тележурналіст та автор унікальної телепрограми «35 хвилин джазу» представить гостям фестивалю раритетні джазові відео. 26 червня о 16.00 меломани побачать стрічку “Згадуючи Еллу Фітцджеральд”, куди увійде документальний фільм про легендарну співачку і записи з її концертів. Наступного дня відбудеться показ, присвячений 100-річчю відомого блюзмена Мадді Вотерса. 28 червня о 16.00 показуватимуть фільм Клінта Іствуда “Птах”, присвячений легендарному саксофоністу Чарлі Паркеру.

Схожі новини