Нардепа Дубневича очікує виклик до Вищого антикорупційного суду
Проти народного депутата було відкрито кримінальне провадження, ще до ухвалення відповідного закону його було позбавлено недоторканності
93,3 млн грн — у незаконному привласненні такої суми коштів державного підприємства “Укрзалізниця” прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) підозрюють народного депутата з Львівщини Ярослава Дубневича (депутатська група “За майбутнє”) і ще вісьмох високопосадовців. Слідство у цій справі завершено, обвинувальний акт САП скерувала до Вищого антикорупційного суду (ВАКС).
Іще до свого походу у велику політику Дубневич був причетним до залізничного бізнесу, чимало своїх статків заробив на виробництві дефіцитних запчастин до рейок. Слідчі САП стверджують, що, будучи народним депутатом, керівником транспортного комітету у ВР, Ярослав Дубневич лобіював надання коштів з бюджету «Укрзалізниці» на закупівлю товарів у підконтрольних йому підприємствах. Як ідеться у повідомленні пресслужби САП, фінансові втрати від реалізації схеми процедур відкритих торгів стрілочних переказів, запасних частин до них та комплектів роздільного скріплення, згідно з матеріалами експертизи, перевищили 93 млн грн.
Вас може зацікавити: Львівські депутати затвердять чиновникам Ратуші чесні премії
Проти народного депутата було відкрито кримінальне провадження, ще до ухвалення відповідного закону його було позбавлено недоторканності. У листопаді 2019 року Вищий антикорупційний суд обрав йому запобіжний захід у вигляді грошової застави у розмірі 100 млн грн. Дубневич подав апеляцію. Цю скаргу було відхилено й ухвалено нове рішення: арешт з альтернативою внесення 90 млн грн застави. Через добу перебування у СІЗО Ярослав Дубневич вніс зазначену суму і на час досудового розслідування вийшов на волю.
За клопотанням детективів НАБУ, у січні минулого року ВАКС заарештував кошти цього нардепа (понад 100 тисяч доларів і понад 100 тисяч євро, які було вилучено у нього під час обшуків).
Тепер, по закінченні розслідування, вину Ярослава Дубневича прокурори САП доводитимуть у Вищому антикорупційному суді.
Читайте також: Трухляві аргументи “слуги” Трухіна