«Це провал: ні е-квитка, ні паркінгів, зате затори та їзда маршруток, як у глухому селі»
Львів – на десятому місці рейтингу за якістю життя
Львів посів десяте місце у рейтингу українських міст, де оцінювали якість життя його жителів. Опитування на цю тему проводила соціологічна група «Рейтинг» від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту. На першому місці — Вінниця, другий у рейтингу Луцьк, на третьому — Івано-Франківськ, на останньому — Херсон.
Респонденти насамперед оцінили роботу місцевої влади. 16% жителів Львова схвалюють роботу мера, швидше схвалюють — 43%, швидше не схвалюють — 18%, зовсім не схвалюють — 11%. Роботу міської ради схвалюють 10% львів’ян, швидше схвалюють — 41%, швидше не схвалюють — 22%, зовсім не схвалюють — 8%. 40% респондентів відповіли, що у місті Лева непогано справляються зі збором сміття. 5% львів’ян вважають, що з цим неналежно справляються.
Стан медичних закладів оцінюють так: 24% опитаних вважають, що рівень обслуговування у них добрий, 12% - вкрай жахливий.
Під час опитування звертали увагу на інфраструктурні питання. 29% львів’ян вважають, що інфраструктура добре розвинена, 19% - погано, 14% - жахливо.
«Десяте місце Львова у рейтингу якості життя — це провал для європейського міста і величезний мінус меру, — сказав у коментарі для „ВЗ“ громадський активіст Львова, підприємець, юрист Вадим Гайовий. — За останні роки ми не побачили серйозних зрушень у жодному інфраструктурному проєкті, лише популістичні гасла. Досі немає електронного квитка, ні обіцяних підземних і наземних паркінгів. Зате на дорогах європейського міста довжелезні затори, а робота громадського транспорту, як у глухому селі…».
А тим часом…
Львів претендує на статус молодіжної столиці Європи 2024. Заявку на такий конкурс подала мережа молодіжних просторів «Твори». Ініціатори заяви кажуть, останніми роками у місті Лева чимало заходів для молоді, серед яких фестивалі «Молодвіж» та «Вітер На-дії».
Читайте також: Львів опинився у бюджетній «дірі»?