«Цьогоріч маємо професіоналів із оперних театрів Європи»
Із 1 по 4 грудня у Трускавці відбудеться ІІІ Міжнародний конкурс вокалістів «Пам’яті Мусліма Магомаєва», медіапартнером якого є газета «Високий Замок»
У світі є добра традиція- популяризувати курорти і виводити їх у ранг культурних центрів. Це дає змогу підвищити імідж країни на світовій арені та привабити додаткові інвестиції. Усім відомі такі курортно-фестивальні міста, як Сопот, Канн, Карлові Вари, Юрмала тощо. І коли ще три роки тому усі дивувалися, для чого курортному Трускавцю конкурс «Пам'яті Мусліма Магомаєва», його організатори — народний артист України та вірний син Азербайджану Гурбан Аббасов і відома телеведуча та співачка Наталія Кудряшова — були впевнені: Трускавець має бути не лише курортною столицею України, а й міжнародним культурним центром!
Цьогоріч у зв’язку з протиепідемічними вимогами конкурс, інформаційним медіапартнером якого є газета «ВисокийЗамок», відбудеться у змішаному форматі: учасники, члени журі та продюсери на відбіркових турах будуть присутні «наживо», глядачі зможуть приєднатися до конкурсу онлайн. Як вдалося у час пандемії організувати конкурс, і що дає стартовиймайданчик оперним співакам? Журналістка «ВЗ» запитала про це у голови журі та головного організатора конкурсу Гурбана Аббасова.
— Змін цьогоріч на конкурсі не буде, — каже пан Гурбан. — Як і у попередні роки, серед 150 учасників методом сліпого прослуховування ми відібрали 15 найкращих. Як і раніше, наш конкурс не передбачає фінансового внеску за участь. Навіть більше, співаки, які пройшли відбір, усі чотири дні конкурсу не платять за проживання-харчування, розважальну і відпочинкову програми. Усі витрати взяв на себе організаційнийкомітет. І ще є гарна новина. Цього року вперше до Трускавця приїде Надзвичайнийта ПовноважнийПосол Азербайджанської Республіки в Україні Ельміра Ахундова.
— Як вдалося роздобути кошти на проведення конкурсу?
— Цього року проводимо конкурс виключно за рахунок азербайджанської сторони — допомогло Посольство Азербайджанської Республіки в Україні, ДержавнийКомітет Азербайджанської Республіки із роботи з діаспорою та Рада азербайджанців України.
— Чи братимуть участь у конкурсі виконавці з інших країн?
— Подавалися на конкурс співаки з Казахстану, Литви, Польщі, але вони не пройшли сліпого прослуховування. Натомість українці, які працювали в оперних театрах Європи на контрактах (у Швейцарії, Франції, Іспанії, Австрії тощо), у зв’язку з карантином повернулися в Україну і подали заявки на конкурс. Тому цьогоріч маємо багато професіоналів. А ще цього разу у нас боротимуться за призові місця навіть актори! Багато хто, отримавши класичну оперну освіту, не залишається лише в опері, а пробує себе на знімальному майданчику. От два актори, які знімаються у кіно, але мають консерваторську освіту, заспівають «Дивлюсь я на небо…» — українську пісню, яку співав легендарнийМуслім Магомаєв, і виконання якої є обов’язковим у конкурсі. Ще у конкурсі бере участь фіналіст «Голосу країни» Макс Гара.
— Може, хтось братиме участь дуже унікальний?
— У нас усі 15 виконавців — унікальні. Але маємо таку «родзинку», якійі самі здивувалися. Коли учасники подають заявку на сліпе прослуховування, ми їх реєструємо лише за номером, але не знаємо імен і прізвищ. Тому, коли відібрали усіх 15 найкращих, щиро здивувалися, що на конкурс потрапило подружжя. А ще цього року участь у конкурсі нарешті візьме учасник, якийподавався і у попередні роки, але на сліпому прослуховуванні виборював 16−17 місця. Тобто залишався у резерві. Цього року опинився знову у резерві. Але доля дала йому шанс: один з 15-ки фіналістів, соліст Одеської опери, не зможе взяти участі, оскільки ми в останню мить через карантин вихідного дня змістили проведення конкурсу, а у нього — вистава. Тому наполегливому учаснику-резервісту пощастило!