Передплата 2025 «Добрий господар»

Вибори точно будуть. Наразі ректорів…

Очільників Львівської політехніки й ЛНУ обиратимуть 12 березня і 22 квітня

Фото умовне з сайту pexels
Фото умовне з сайту pexels

Цього року два найбільш престижні львівські університети обиратимуть ректорів. Вибори ректора ЛНУ ім. Івана Франка відбудуться 22 квітня. У Політехніці ж ректора обиратимуть 12 березня. Наразі ці навчальні заклади на канікулах.

На посаду ректора Франко­вого університету претен­дують вісім осіб: троє про­ректорів ЛНУ, декан, завідувач кафедри, професори, доценти.

Ось список претендентів: декан юридичного факультету, професор, доктор юридичних наук Володимир Бурдін; доктор філологічних наук, професор кафедри української фолькло­ристики ім. академіка Ф. Ко­лесси Ярослав Гарасим; доктор хімічних наук, професор, про­ректор Роман Гладишевський; доктор історичних наук, про­фесор, проректор Володимир Качмар; кандидат фізико-ма­тематичних наук, доцент, про­ректор Віталій Кухарський; док­тор педагогічних наук, доцент, професор кафедри загальної педагогіки й педагогіки вищої школи Ольга Осередчук; доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри обліку і ауди­ту Юрій Раделицький; кандидат юридичних наук, доцент кафе­дри міжнародного права Олег Столярський.

Нинішній ректор ЛНУ, 72-річ­ний Володимир Мельник, очо­лює навчальний заклад з 2014 року. Його переобрали на цю посаду на виборах 2019-го. За законом, Мельник більше не може очолювати виш (макси­мум — два терміни по п’ять ро­ків).

Утім, пан Мельник, дізнала­ся журналістка «ВЗ», пробував «проскочити» на третій термін… Навіть 23 січня склав іспит з української мови. Начебто юрис­ти запевнили чинного ректора, що «його перший термін не ра­хується, бо він став ректором ра­ніше, ніж був ухвалений закон»… Схоже, пан Мельник до остан­нього сподівався, що братиме участь у виборах ректора втретє. Але Міністерство освіти і науки його документів не прийняло.

Є серед восьми претендентів на посаду ректора Франкового університету доцент кафедри міжнародного права Олег Сто­лярський. Раз на п’ять років до­центи проходять в університеті конкурс. Пан Столярський но­вого конкурсу не виграв (серед кандидатів набрав найменше голосів). Утім, декан взяв Олега Столярського на роботу за на­казом. В університеті ширяться чутки, що хтось «пропихає» пана Столярського на посаду ректо­ра…

У виборах ректора ЛНУ бра­тимуть участь усі педагоги та науковці. А також 15% студентів та 10% інших працівників (на­вчально-допоміжний персонал). У кожного з восьми кандидатів є можливість за 24 години до дня виборів зняти свою кандидату­ру. Старші професори кажуть, в остаточному варіанті більше чо­тирьох прізвищ не буде…

На посаду ректора Львівської політехніки також претендують восьмеро кандидатів: доцент кафедри соціальних комуніка­цій та інформаційної діяльності Львівської політехніки Олек­сандр Березко; заступник ди­ректора Інституту будівництва та інженерних систем Зіновій Бліхарський; доктор економіч­них наук, професор кафедри зовнішньоекономічної та митної діяльності Інституту економіки і менеджменту Андрій Дідик; пер­ший проректор Львівської полі­техніки, доктор технічних наук, професор кафедри систем ав­томатизованого проєктування Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій Олег Матвійків; доктор економіч­них наук, професор, завідувач створеної ним кафедри адмі­ністративного та фінансового менеджменту Інституту адміні­стрування, державного управ­ління та професійного розвитку Львівської політехніки Назар Подольчак; доктор технічних наук, професор кафедри інфор­маційних технологій видавничої справи Інституту комп’ютерних наук та інформаційних техноло­гій Юрій Рашкевич; хімік-техно­лог, професор кафедри цивіль­ної безпеки та хімічної інженерії Львівської політехніки Дмитро Симак; докторка технічних наук, засновниця кафедри систем штучного інтелекту та дирек­торка Інституту комп’ютерних наук та інформаційних техноло­гій Наталія Шаховська.

Зараз ректором Політехніки є Юрій Бобало, який обіймає цю посаду з 2007 року.