Чи вчинили Зеленський з Єрмаком державну зраду?!
Журналіст Юрій Бутусов описав деталі спецоперації з «вагнерівцями» і дійшов висновку, що глава ОПУ Єрмак зірвав унікальну спецоперацію СБУ
За словами Юрія Бутусова, понад рік тому була розпочата безпрецедентна операція українських спецслужб з розшуку та затримання 28 терористів, які живуть у Росії, з метою забезпечення правосуддя і поповнення «обмінного фонду» для проведення обміну полоненими, який блокує Росія. Який би то був потужний обмінний фонд!
У складі групи планували затримати двох терористів, причетних до знищення Boeing МН-17 під Торезом, одного терориста, причетного до знищення Іл-76 в Луганському аеропорту, одного терориста, причетного до знищення АН-26 поблизу Луганська. При цьому 9 терористів з 28 були громадянами України і використовували українські паспорти. 11 осіб з групи вже були у базі розшуку «Миротворець».
«Цю групу у ЗМІ назвали вагнерівцями, але у реальному «Вагнері» більшість з них не служили. Вони були найманцями, яким все одно, за кого воювати. У ході вербування найманців вони дали докладні свідчення на відео про свої злочини на території України — хвалилися, думаючи, що показують рівень своєї «кваліфікації», — пише журналіст.
За його даними, українські спецслужби виявили цих терористів, а потім запропонували їм вигідну «роботу» від імені російської приватної військової компанії «МАР». Вона була створена 2014 року у Санкт-Петербурзі для вербування найманців на війну проти України, але у 2018 році засновники її закрили.
Легенда була така: вони мають охороняти нафтові вишки у Венесуелі, звідки терористам начебто надійшло запрошення. Набрали групу з 33 осіб (крім 28 терористів були і випадкові люди). Згідно з планом, 24 липня водій Геннадій Кумпан повинен був перевезти всю групу через Москву прямо у Мінський аеропорт, не затримуючись у Білорусі ні на годину, звідки вони мали 25 липня вилетіти рейсом «Мінськ — Стамбул» у Туреччину", — розкрив план Юрій Бутусов. «Але літак з певних причин приземлився би в Україні, терористи були б затримані, а пасажири і екіпаж змогли б продовжити політ», — додав він.
24 липня начальник ГУР МО України Василь Бурба спільно з першим заступником голови СБУ Русланом Баранецьким прийшли до президента для доповіді щодо проведення фінальної частини спецоперації — вильоту терористів із Мінська. У кабінеті із Зеленським були присутні голова Офісу президента Андрій Єрмак, перший заступник секретаря РНБО — голова комітету з розвідки Руслан Демченко, заступник голови ОП з питань оборони Роман Машовець, секретар президента Марія Левченко.
За даними джерел Бутусова, на нараді Єрмак заявив, що операцію проводити не можна. Послався на переговори з Дмитром Козаком, помічником
«Керівники спецслужб сказали, що терористи вже у дорозі, зареєстровані на рейс, і зупинення операції може призвести до провалу. Операція готувалася більше року і пов’язана із затриманням терористів, які перебували у розшуку в Україні, становлять інтерес для правосуддя Нідерландів, що ніяк не пов’язано з Мінським процесом. Але послухали Єрмака і вирішили операцію призупинити і перенести на 30 липня, щоб було зручніше спілкуватися з Москвою», — стверджує журналіст.
Відтак 25 липня на рейс «Мінськ-Стамбул» не прийшли одразу 33 зареєстровані пасажири. Вони заселилися в один із санаторіїв з наказом чекати нового вильоту.
Отже, виліт був призначений на 30 липня. А 29 липня спецслужби Білорусі затримали всю групу. Президент Олександр Лукашенко заявив, що мета групи — участь у масових заворушеннях на виборах у Білорусі 9 серпня.
31 липня Офіс генерального прокурора України скерував подання до прокуратури Білорусі з проханням про екстрадиційний арешт затриманих та видачу їх в Україну. Жодної відповіді з Білорусі не надійшло.
3 серпня президент Зеленський знову зібрав на нараду ту ж групу осіб. Начальник
А 5 серпня звільнили Василя Бурбу. 7 серпня Путін провів переговори з Лукашенком про видачу всієї групи терористів в РФ. 14 серпня Генпрокуратура РФ заявляє, що затримані у Білорусі терористи видані в Росію.
«Група повинна була вилетіти новим рейсом 30 липня, за 9 днів до моменту проведення виборів у Білорусі, тобто не могла нести загрозу для спецслужб Білорусі. Ніякої зброї, ніяких контактів з політичними рухами, які могли б призвести самі собою до такої масштабної операції, не було», — вважає журналіст.
По-друге, пише він, зважаючи на тісну співпрацю між Білоруссю і Росією у сфері спецслужб, очевидно, що якби у них спочатку була агентурна інформація, вони б не допустили виїзду терористів у Мінськ та реєстрації на рейсі.
Або ж постаралися використовувати ситуацію у своїх інтересах. Наприклад, записали б відео із затриманими. Очевидно, білоруси і росіяни не мали точної інформації про обстановку, їхні дії були спонтанними.
По-третє, витік інформації відбувся з України, найбільш імовірно, з тих кіл, які працюють на зближення з Росією ціною будь-яких поступок і мають доступ до таємної інформації найвищого допуску.
На думку Бутусова, джерело провалу захоплення терористів — незаплановане перенесення термінів їх вильоту.
«Це рішення ухвалив глава ОП Єрмак. Мотиви зірвати операцію він озвучив сам — не хоче зіпсувати свої стосунки з Козаком — помічником Путіна», — резюмував журналіст.
За словами Бутусова, президент Зеленський схвалив такі дії Єрмака і звільнив начальника ГУР Міноборони України Василя Бурбу, який вказав на зрадницькі дії глави ОПУ. «Цим звільненням президент України врятував високопосадовців від проходження перевірки та кримінальної справи», — вважає Бутусов.