Повний «шикидим»!
Павліку і Поляковій вже затісно на співочій сцені – приглядаються до політичної
Поки фронтмен «Океану Ельзи» Святослав Вакарчук «оспівує» свою партію «Голос», сподіваючись на швидке примноження електоральних рейтингів, за ним уже черга інших претендентів на політичний мікрофон вишикувалася. Співачка Оля Полякова зібралася «шльопати» у політику з власною жіночою збірною. А Віктор Павлік розмірковує над запрошенням «сходити» на парламентські вибори у списку диванної партії «Стабільність». Не виключено, що серед кандидатів на мандати побачимо й Іво Бобула, який ще під час президентської кампанії активно тренувався у політичному ораторстві на телеефірах. На Бобулі список не закінчується.
Заявку на свою шоу-програму в українській політиці Ольга Полякова озвучила на «Форумі жіночого партнерства», який відбувся у Києві 29 травня. «Мені набридло голосувати за якогось дядю з плаката, про якого я нічого не знаю. Мільйонам людей хочеться знати особисто людей, за яких вони голосуватимуть. Я починаю створення партії, яка буде відповідати на цей запит. І це буде перша жіноча партія України», — заявила співачка. Тему розвинула у Facebook, виклавши відео-звернення до своїх шанувальників і закликавши придумати назву для анонсованої політзбірної.
З претензіями на створення першої «Ж-партії» Полякова погарячкувала. На розмаїтій до непристойності партійній карті України вже засвітилися «Жінки України», «Жіночі ініціативи», «Солідарність жінок України», «Жінки за майбутнє». Тож над назвою «новенької» доведеться попітніти. Як варіант можна підібрати щось з творчості Полякової: назвати партію «Шльопки», «Королеви ночі» або «Суперблондинки». Ну не «Бабоньками» ж обзиватися.
Тих, хто розплився у передчутті Полякова-шоу вже на дострокових парламентських виборах, довгонога партбудівельниця поспішила розчарувати. У бюлетені 21 липня її «Ж-сили» не буде: проект ще у планах.
Віктор Павлік теж плануванням зайнятий: розмірковує над «Стабільністю». Каже, з підтримкою цієї партії на виборах визначився, але ще думає, буде підтримувати її лише галочкою у бюлетені, чи ще й присутністю власної персони серед кандидатів-списочників від «Стабільності».
Одна співоча голова — добре, а дві — краще, вирішив головний «стабілізатор» Василь Журавльов і «розкатав губу» ще й на кумира вовчиць Олега Винника. Чи то зірковість Винника недооцінив, чи «популярність» свою і своєї «Стабільності» переоцінив. 0,04% Журавльова на президентських перегонах — залізобетонний аргумент хіба що для відлякування, а не для заманювання виборчих попутників. Із такою «привабливістю» на гонорари для всіх, хто погодиться приєднатися до його списку, у Журавльова (чи його закадрових спонсорів) грошей не вистачить.
Поки Павлік думає, Полякова будує, а Винник тримає інтригу, співочий екс-ректор Михайло Поплавський вже, мабуть, подумки приміряє на себе черговий депутатський значок. Юний орел так пригрівся у Верховній Раді, що навряд чи відмовиться від можливості продовжити своє депутатство ще на одну каденцію. Мажоритарку не скасували, тож Поплавський може знову розраховувати на рідний (читайте — приручений) округ на Кіровоградщині.
Імовірно, знову побачимо у кандидатських списках й Оксану Білозір: для куми п’ятого президента місце у його тепер вже «Європейській солідарності» знайдеться. Поповнити гурток співочих мандатоносців може Анастасія Приходько, яка ще торік взялася підспівувати «Батьківщині».
Перед Верховною Радою вже окрему алею можна відкривати — з прізвищами співочих «ходоків» у парламент. Двічі балотувалася
На парламентських перегонах-1998 третім номером у списку партії «Союз» була Софія Ротару. Але ні тоді, ні з другої спроби (у 2006-му співачка балотувалася у «Народному блоці Литвина») у депутатське крісло не сіла.
А ось для Руслани Лижичко виборчий «дубль № 2» був результативним. На виборах 98-го співачка балотувалася у списку Партії зелених. Партія у парламент пройшла, але 30-й номер Руслани виявився непрохідним. Депутатський мандат Лижичко отримала через вісім років — із «Нашою Україною».
Красувався депутатський значок і на грудях «просто Таї». На виборах 2012 року Повалій отримала мандат, пройшовши до парламенту у списку Партії регіонів.
Депутатство Святослава Вакарчука (на позачергових виборах 2007-го співак балотувався у списку «НУ-НС») закінчилося достроково. «Безперервні міжпартійні та внутрішньопартійні суперечки, якими так переймаються ті, хто має вести Україну вперед, деморалізують суспільство в середині країни і підривають її авторитет назовнi. Політичне життя держави звузилося до безжальної сутички за владу. Її жертвами стають не лише моральні принципи, а й національні інтереси, про які так часто говорять політики всіх кольорів і таборів», — пояснював відмову від мандата «океанельзівець».
Перервала свою депутатську пісню і представниця України на «Євробаченні-2013» Злата Огнєвіч. До парламенту восьмого скликання співачка зайшла у списку Радикальної партії. Але у листопада 2015-го помахала з парламентської трибуни ручкою, виголосивши гнівну заяву про те, що не бачить себе у стінах, де «приймаються корупційні лобістські закони на користь одного чи іншого клану». Можливо, ніхто і не запі-дозрив би підводних течій у цьому зреченні, якби не один цікавий факт: першою у черзі на вакансію у «вилоносній» фракції була адвокат Тетяна Юзькова. Донька першого голови Конституційного Суду (вже покійного) Леоніда Юзькова — того самого, якого називали наставником Віктора Медведчука. За інформацією, яка просочилася у ЗМІ, українського кума Путіна поєднували з Юзьковою не лише робочі (на юридичній ниві) і дружні стосунки. «Лямур» залишився у минулому, а ось нагоду обзавестися ще одним надійним штиком у Верховній Раді (на додачу до «своїх» з «опблоківської» обойми) Медведчук не проґавив. І йому приємно (точніше — вигідно), і Ляшкові не все одно. У головного ж «вилоносця» з Юзьковою теж спільне минуле. Він навіть цивільною дружиною її називав.
Анекдот до теми
— У Кличка — «Удар», у Вакарчука — «Голос». А може, і мені свою партію створити? — задумався проктолог Василь Петрович.
— І для моєї назва вже є, — відповів гінеколог Іван Васильович.