У Гамбурзі розпочався трибунал ООН щодо полонених моряків
У Міжнародному трибуналі ООН з морського права в Гамбурзі розпочалися відкриті слухання у справі нападу РФ на українські кораблі та захоплення українських моряків.
Про це повідомляє «Європейська правда».
У рамках поданої скарги Україна вимагає застосувати тимчасові заходи щодо РФ з метою звільнення українських військових та кораблів.
У залі судового засідання присутні агент України, заступниця міністра закордонних справ Олена Зеркаль, віце-адмірал Андрій Тарасов, заступник командувача та начальник Штабу ВМС України, адвокати української сторони професори Фред Соунс та Жан-Марк Тювенін, а також юристи Марні Чік і Джонатан Гімблет.
Також у залі перебувають юристи Оксана Золотарьова, полковник Леонід Залюбовський, Никил Гор та Александра Френсис і радники Тарас Качка та Ніколай Полозов, російський адвокат полонених моряків.
Головна офіційна мета позову України — звільнити українських моряків, яких незаконно утримують в РФ, а також захоплені українські кораблі.
Представників Росії у залі судового засідання немає, оскільки РФ відмовилась від участі у провадженні.
Заступниця міністра закордонних справ Олена Зеркаль під час слухань заявила, що Україна не мала іншого вибору, окрім як перейти до судових процедур, оскільки вирішити спір з Росією дипломатичними засобами не вдалося.
«Україна ініціювала арбітражне провадження, щоби отримати правовий захист від цих порушень», — зазначила Зеркаль.
Вона додала, що поведінка Росії є грубим порушенням Конвенції ООН з морського права та міжнародного звичаєвого права.
«Імунітет військових кораблів є основоположним у міжнародній системі. Військові кораблі та їх персонал не можуть бути заарештовані правоохоронними органами іноземних держав та піддані юрисдикції іноземних судів», — зазначила вона.
У зв’язку з цим Україна просить трибунал застосувати тимчасові заходи з огляду на невідкладний характер ситуації — щоб Росія негайно звільнила військово-морські кораблі України та членів їхніх екіпажів та повернула їх до України.