Порошенко наздоганяє Зеленського
- 20.02.2019, 12:36
- 1 333
А на ймовірних виборах до Верховної Ради люди проголосували б за партію, якої немає
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/385593/205217.jpg)
Загальнонаціональне дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 7 по 14 лютого 2019 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2016 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Довіра до інститутів суспільства
Найчастіше громадяни України висловлюють довіру волонтерським організаціям (їм довіряють 67% опитаних), Збройним Силам України (62%), Державній службі з надзвичайних ситуацій (61%), Церкві (61%), добровольчим батальйонам (57%). До інституцій, який довіра висловлюються частіше, ніж недовіра, відносяться також Державна прикордонна служба (їй довіряють 52% опитаних, не довіряють — 36%), Національна гвардія України (відповідно 50% і 38%), ЗМІ України (відповідно 49% і 43%) та громадські організації (відповідно 45% і 41%).
Недовіра найчастіше висловлюється державному апарату (чиновникам) (83% їм не довіряють), ЗМІ Росії (83%), Верховній Раді України (82%), судовій системі (78%), політичним партіям (77%), Уряду України (75%), комерційним банкам (75%), Президенту України (71%), Прокуратурі (70%), Національному банку України (68%), Верховному Суду (65%), Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (65%), Національному антикорупційному бюро України (НАБУ) (64%), Національному агентству з питань запобігання корупції (НАЗК) (64%), Антикорупційному суду (62%), Конституційному Суду (62%), профспілкам (58%).
Електоральні орієнтації
Серед кандидатів на президентську посаду лідером є В. Зеленський — серед усіх респондентів за нього збираються проголосувати 17,5% (серед тих, хто має намір брати участь у виборах — 19%). Приблизно рівні шанси вийти до другого туру виборів мають П. Порошенко (відповідно 13,1% і 16,8%) і Ю. Тимошенко (відповідно 11,5% і 13,8%). За А. Гриценка мають намір проголосувати 5,9% усіх респондентів і 7,3% тих, хто прийде на вибори, за Ю. Бойка — 6,3% і 7,1%, відповідно; за О. Ляшка — 4,3% і 4,8%, відповідно. Кожен з інших кандидатів набирає менше 3%.
У регіонах за В. Зеленського мають намір голосувати від 13% опитаних на Заході до 22% на Півдні, рівень підтримки Ю. Тимошенко — від 8% на Сході країни до 15% — у Центрі. За П. Порошенка частіше готові віддати свої голоси жителі Заходу (17%) і Центру (16%) країни порівняно з Півднем (6%) і Сходом (8%), тоді як Ю. Бойко, навпаки, насамперед може розраховувати на підтримку жителів Сходу (13%) і Півдня (10%) — у Центральному і Західному регіонах за нього готові проголосувати лише відповідно 3% і 1% опитаних.
У другому турі виборів В. Зеленський перемагає як П. Порошенка (відповідно 32,2% і 19,1% серед усіх респондентів), так і Ю. Тимошенко (28,7% усіх опитаних готові проголосувати за В. Зеленського, 18,6% — за Ю. Тимошенко). У випадку ж виходу до другого туру Ю. Тимошенко та П. Порошенка обоє мають рівні шанси на перемогу — різниця відсотків, які отримує кожен з цих кандидатів, статистично не значуща (відповідно 22,4% і 20,0%) .
У випадку, якби найближчим часом проводилися вибори до Верховної Ради України, при голосуванні за партійними списками шанси подолати п’ятивідсотковий бар’єр мали б такі політичні сили: Партія «Слуга народу» (за неї готові проголосувати 18,0% тих, хто піде на вибори), Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» (15,4%), Блок Петра Порошенка «Солідарність» (14,9%), Партія «Громадянська позиція» (8,0%), Партія «Опозиційна платформа — «За життя» (6,6%), Радикальна партія Олега Ляшка (5,0%).
РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ
Якою мірою Ви їм довіряєте таким соціальним інституціям?
Якби наступної неділі відбувалися вибори Президента України, то за кого би Ви проголосували?
Якби наступної неділі відбувалися вибори Президента України, то за кого би Ви проголосували?, регіональний розподіл відповідей, % серед усіх опитаних
Застосовується наступний розподіл областей за регіонами: Захід: Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька області; Центр: Київ, Вінницька, Житомирська, Київська, Кіровоградська, Полтавська, Сумська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська області; Південь: Миколаївська, Одеська, Херсонська області; Схід: Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Луганська, Харківська області.
Якби Вам довелося обирати Президента на виборах у другому турі, кому б Ви віддали перевагу?, % серед усіх опитаних
Скажіть, а якби вибори до Верховної Ради України відбулися у найближчу неділю, яким був би Ваш вибір, якби у виборах брали участь такі партії?