Канівець повернувся у команду «волюнтаристського» Гриценка
І тепер виконує обов’язки керівника його виборчого штабу
![](https://img.wz.lviv.ua/yfUrm3sZPIJvzMmJtXKdRUpZ_hs=/428x285/smart/filters:format(webp)/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/379901/grycenko-kanivec.jpg)
Чи не першим з потенційних кандидатів у президенти, хто «засвітив» свою виборчу команду, став лідер «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко. З різних джерел, зокрема з уст політолога Вадима Карасьова, стало відомо, що штаб цього політика на час майбутніх перегонів очолив народний депутат у парламенті сьомого скликання, виходець зі Стрия, 55-річний Олег Канівець.
Ця звістка приголомшила експертів і виборців, бо вони пам’ятають гучний «світоглядний» розрив цих політиків у березні 2016 року. Канівець, який на той час був заступником голови партії «Громадянська позиція», демонстративно покинув її. Заявляв: «Мій крок щодо виходу із партії є вимушеним. Я не бачу доцільності перебувати у політичній силі, яка фактично перетворилася на фан-клуб однієї особи — всі мої намагання з реформування партії, залучення до неї нових, молодих, перспективних, самодостатніх та авторитетних людей зазнали поразки. Волюнтаризм керівника партії у прийнятті рішень, які потім схвалюються Радою та КоордРадою, веде партію в нікуди».
А ще пан Олег пояснював свій демарш тим, що Гриценко повінчався зі своєю дружиною, головним редактором «Дзеркала тижня» Юлією Мостовою, у церкві УПЦ Московського патріархату. «Останній крок керівника партії, який змусив мене прийняти це непросте рішення [вихід з «Громадянської позиції"], — заявляв Канівець, — це його [Гриценка] подальша толерація до церкви країни-окупанта, країни-агресора: російської православної церкви в Україні, тобто УПЦ МП. Вважаю це ганьбою для України, для партії «Громадянська позиція».
Але, як мовиться, все тече, все змінюється. Свій гнів на милість змінив і Олег Канівець. Тепер він знову у команді Анатолія Гриценка. Хоче привести його до перемоги на виборах президента. Щоб перевірити чутки про цей новий союз, ми зв’язалися з екс-нардепом.
— У мене така посада, що я є непублічною особою, — каже Олег Канівець. — Мене призначили заступником керівника виборчого штабу з організаційних питань.
— А хто тоді керівник цього штабу?
— Я виконую його обов’язки. Хто буде очолювати штаб, не знаю.
— Два роки тому ви заявили, що розриваєте зв’язки з Анатолієм Гриценком. Зокрема, через те, що він є прихильником УПЦ Московського патріархату, «церкви країни-окупанта»…
— Те, що було у 2016 році, не має ніякого стосунку до того, як повинна розвиватися країна. Я своїм прикладом і, в першу чергу, Анатолій Степанович своїм, показали, що загальне є важливішим від особистісного.
— За два роки ця церква не змінила своєї суті, стала ще більш проросійською, що і показують нинішні події довкола надання Томосу. Як з цим бути?
— Є коментар Анатолія Степановича щодо отримання Томосу. Гриценко позитивно сприймає цю подію.
— Виходить, що своєю нинішньою роботою ви «підсиджуєте» Віктора Балогу, якого сватали на керівника штабу Гриценка…
— Балоги у штабі немає.
— А буде?
— Нема Балоги у штабі!
— Анатолій Гриценко як колишній військовий — політик рішучий, звик брати ініціативу на себе, при цьому не завжди зважає на думку соратників. А до ваших «штабних» порад прислухається?
— Слухає. Анатолій Степанович вміє слухати всіх. Рішення приймає часто сам, вони часто вольові. Як для майбутнього президента це дуже цінна риса. Він є людиною, яка формує порядок денний. Наступного дня після обрання президентом Гриценко знатиме, що робити з країною.