Гроші польські – свині французькі
На Львівщині є агропідприємства не гірші, ніж західні.
Польські сільськогосподарські фірми вважають, що настав найвдаліший момент налагодити контакти з українськими аграріями. Про це розповіли представники польської виставкової компанії Kielce Targi S.A. на прес-конференції, присвяченій підготовці до проведення у Львові Міжнародної агропромислової виставки «ЄВРОАГРО-2016», яка проходитиме 17-19 листопада у виставковому центрі «Південний-ЕКСПО». До участі зголосилися сорок українських компаній і стільки ж — польських.
Польща належить до топ-десятки країн за показниками зовнішньоторговельних відносин, які найбільше співпрацюють у сфері АПК з Україною. Тож досвід євроінтеграції, реформування та адаптації польського АПК до стандартів ЄС для нас вельми корисний.
Приїхали і польські журналісти. До прес-туру долучилася журналіст “Високого Замку”. Ми відвідали кілька агропромислових підприємств Львівщини, які отримали запрошення взяти участь у виставці. Це Гуртовий ринок сільськогосподарської продукції «Шувар» (Львів), ТОВ “ЕКО МІТ” (с. Батятичі Кам’янка-Бузького району), ТОВ “Галіція Гринері” (м. Буськ), компанія «Д-МІКС» (с. Хильчиці Золочівського району).
ТОВ “ЕКО МІТ”, що у селі Батятичі поблизу Кам’янки-Бузької, — це високотехнологічне виробництво. Його створили за допомогою польських інвесторів. Підприємство збудоване на місці старого свинарника, працює за новими принципами, в основі яких - перевірена роками генетика свиней. Закупили поросят у французів, тепер продають свиней в Україні. Працюють 55 осіб зі села та Кам’янки-Бузької, які отримують щомісяця до шести тисяч гривень.
У Буську побували на ще одному молодому підприємстві із 100-відсотково голландськими інвестиціями - ТОВ “Галіція Гринері”. Директор підприємства Сергій Ленчук ознайомив із виробничими потужностями підприємства, яке вирощує у теплицях салати різних видів, руколу. Колектив молодий (середній вік персоналу - 30 років), зарплата близько 4 400 гривень у місяць. Тут вирощують до одного мільйона головок салату, який постачають у супермаркети Львова та України. Кількість клієнтів компанії збільшується, сьогодні це 60 постійних клієнтів. Підприємство будує нові приміщення і планує вирощувати помідори або огірки, залежить від того, що більш буде потрібно на ринку.
Третій об’єкт, який нам показали, - компанія «Д-МІКС», що у Золочівському районі. Це приклад вітчизняних інвестицій, родинного бізнесу Шопських. На цьому високотехнологічному заводі виробляють корми для сільськогосподарських тварин найвищої якості.
Редактор газети «Солецької» Йоанна Іваніцка з великою зацікавленістю спостерігає за тим, що відбувається в Україні. Однак пані Йоанна зазначає: “Бачу багато занедбаного, багато землі необроблено. Маєте величезний потенціал, добрі землі. Ціла Європа колись живилася українським збіжжям”.
Фото автора, ТОВ «ЕКО МІТ»