Брюссель тішиться прогресу України на шляху в Європу. Москва – злиться…
Юрій Луценко закликає співвітчизників почепити євроінтеграційну символіку
Остаточне рішення про те, чи досягла Україна необхідного рівня для підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом, прийматимуть на засіданні Ради міністрів ЄС, яке відбудеться 21 жовтня. Наразі такого висновку жодна з європейських структур не робила. Це випливає зі слів комісара ЄС Штефана Фюле, який курирує українське питання.
За словами єврочиновника, за останні місяці Україна досягла вражаючого прогресу у наближенні до європейських критеріїв. Однак багато чого потрібно ще зробити. Під невиконаними завданнями пан Фюле має на увазі і проблему експрем’єра Юлії Тимошенко. Єврокомісар не став заглиблюватися у деталі переговорного процесу, який веде з цього приводу місія КоксаКваснєвського, порадив дочекатися її звіту у жовтні. Однак «між рядками» сказаного можна було прочитати: певний прогрес у вирішенні цього питання є. Водночас Фюле каже, що проблема підписання Угоди з ЄС «не буде вирішена за рахунок Тимошенко». Навпаки в її інтересах.
Прискіпливі журналісти запитували у Фюле, чи можливо, що після потенційного лікування за кордоном повернення Тимошенко в Україну означатиме її негайний арешт. На це єврокомісар відповів так: «Я не можу собі навіть уявити і не допускаю того, що Євросоюз чи представники ЄС стануть учасниками такої угоди, яка передбачала би виїзд Юлії Тимошенко за кордон для отримання медичної допомоги, і в той же час — заважає поверненню пані Тимошенко на батьківщину, в Україну, після завершення її лікування».
Напередодні український уряд одностайно схвалив 900сторінковий текст Угоди про асоціацію. Для відшліфування окремих питань секретар РНБОУ Андрій Клюєв вкотре відвідав Брюссель (кажуть, там знову обговорювали тему Тимошенко). Активізувалася громадськість. З початку жовтня в усіх українських містахмільйонниках розпочнеться акція «Я обираю ЄС». Її ініціювали лідер руху «Третя Українська Республіка» Юрій Луценко, а також ватажки організацій «Демократичний альянс», «Спільна справа», «Ми — європейці». Луценко з колегами запропонували українцям стрічками з українськоєвропейською символікою прикрасити свої автомобілі, будинки, офіси, одяг. А народним депутатам у парламенті порадили замість партійних прапорців на робочих столах встановити євроінтеграційну символіку. «Треба продемонструвати: Європа підписує угоду не тільки з Януковичем, не тільки з політиками — вона підписує угоду з 46 мільйонами європейців українського походження», — сказав ексміністр внутрішніх справ.