Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Талановита бережанка поїде на чемпіонат світу до Колумбії

Разом зі спортивною амуніцією у її наплічнику завжди державний прапор

На регіональних змаганнях в італійському Берґамо путівку на юніорський чемпіонат світу з легкої атлетики, який з 2 по 7 серпня відбуватиметься у Колумбії, здобула студентка з Бережан на Тернопільщині Тетяна Когут (на фото зліва). Вихованка Богдана, Володимира і Оксани Дуд перемогла у бігу на дистанції 3000 метрів з перешкодами. Показаний майбутньою юристкою результат 10.19.54 хв на 17 секунд кращий від нормативу, який було встановлено для майбутніх учасників U20. І майже на 10 секунд перевищує “планку” для майстрів спорту.

Війна змусила Тетяну і два де­сятки її подруг по юніорській збірній у середині березня перебратися за кордон. Цьому посприяло знайом­ство керівництва національної фе­дерації легкої атлетики із праців­ником муніципалітету італійського міста Одерцо (провінція Тревізо) Джузеппе Зоні. Юні українки жили і тренувалися за 50 км від Венеції.

На змагання у Берґамо Тетяна добиралася поїздом шість годин із шістьма пересадками. Перед стар­том не встигла навіть відпочити. До­лала дистанцію, коли термометр показував плюс 34... Дівчина зібра­ла сили-волю у кулак – і перемогла!

– Як тільки під час змагань дик­тор оголосив, що виступає пред­ставниця України, італійські вбо­лівальники дружно зааплодували, – розповіла Тетяна кореспонден­ту “ВЗ”. – А коли на фініші була пер­шою, місцеві люди підбігли і тепло привітали мене. Я щаслива була від цієї перемоги, розгорнула наш дер­жавний прапор – завжди беру його зі собою у дорогу.

Поїздка Тетяни на чемпіонат сві­ту була під загрозою – один лише переліт у Колумбію коштує тисячу доларів. Але світова федерація лег­кої атлетики пішла назустріч україн­ським атлетам, надавши їм 220 ти­сяч “зелених”. Тож є надія, що наша спортсменка через місяць стар­туватиме і за океаном, дасть там фори своїм суперницям.

Загалом, цей рік для Тетяни Ко­гут складається успішно. Її визнано найкращою легкоатлеткою Терно­пільщини. А у лютому на змаганнях у Сумах стала чемпіонкою України серед юніорів і дорослих.

Схожі новини