Президент підписав закон, який дозволяє залишати незаконно відчужене майно добросовісним набувачам
- 07.04.2025, 15:55
- 268
Президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт № 12 089 про дозвіл залишати незаконно відчужене майно добросовісним набувачам. Активісти вважають, що він відкриває дорогу багатьом «резонансним забудовам»
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/530748/img4011.jpeg)
Згідно з карткою законопроєкту на сайті Верховної Ради, документ було повернено з підписом президента 7 квітня.
У законопроєкті йдеться про випадки, коли майно було придбане в особи, яка не мала права його відчужувати, про що набувач не знав і не міг знати (добросовісний набувач).
Згідно з пропозиціями депутатів, держава чи територіальна громада не може витребувати майно в добросовісного набувача на свою користь, якщо минуло вже понад 10 років з дати держреєстрації права власності.
Виняток — майно належить чи належало до об'єктів критичної інфраструктури; має стратегічне значення для економіки та безпеки держави; входить до об'єктів культурної спадщини, які не підлягають приватизації, об'єктів природно-заповідного фонду.
У разі задоволення позову про витребування майна на користь держави/громади суд розв’язуватиме питання про компенсацію добросовісному набувачеві. Так, перш ніж майно витребують, держорган має перерахувати компенсацію на депозитний рахунок суду.
Уже після компенсації добросовісному набувачеві держава матиме право вимагати компенсацію з особи, з вини якої таке майно незаконно вибуло з володіння власника.