Співачка Ніно Катамадзе може потрапити за ґрати: причина
- 10.02.2025, 17:55
- 326
10 січня у Кутаїсі (Грузія) розпочався суд над 9 учасниками акції протесту щодо незаконного ув’язнення директорки кількох грузинських видань Мзії Амаглобелі. Серед них — співачка Ніно Катамадзе
У Кутаїському міському суді розпочали розглядати справу про адміністративне правопорушення щодо 9 людей за 30-хвилинну акцію протесту перед будинком судді Малхаза Окропірашвілі у Кутаїсі через ув’язнення Мзії Амаглобелі.
Хоч акція відбулася ще 26 січня, поліція вирішила відреагувати лише 6 лютого.
Міністерство внутрішніх справ склало протоколи на:
- журналіста, редактора Georgian News / Mountain News Гелу Мтівлішвілі;
- співачку Ніно Катамадзе;
- вчительку, лауреатку Національної вчительської премії Ладо Апхазаву;
- журналісток Хвичу Вашакмадзе та Еку Кухалашвілі;
- психологів Кетеван Пілаурі та Маю Цірамуа;
- громадську активістку Ірину Зарандію;
- депутата міської ради Ланчхуті Гіві Цинцадзе.
Як розповіла Ніно Катамадзе, почуття несправедливості накопичилося настільки, що «вона не знає, як зупинити цей голос».
«У мене ніколи не було концерту в залі суду, але вільне слово, вільний голос лунає, він не зупиняється. Людина не може зупинити це всередині», — додала співачка.
Усім дев’ятьом інкримінують частину 3 статті 174 Кодексу про адміністративні правопорушення — раніше вона передбачала як покарання арешт на строк до 15 діб. Однак, згідно з останніми змінами грузинського уряду від 6 лютого, дія тягне за собою штраф 5000 ларі (приблизно 74 900 гривень) або позбавлення волі до 60 днів.
Директорку грузинських видань Batumelebi та Netgazeti Мзію Амаглобелі затримали 12 січня під час акції протесту у Батумі за те, що вона дала ляпас начальникові місцевої поліції Іраклі Джебуадзе, який неодноразово ображав її.
Їй оголосили обвинувачення за статтею в нападі на поліціянта, яка передбачає від чотирьох до семи років за ґратами. Попереднє слухання у справі призначили на 4 березня.
Амаглобелі назвала звинувачення частиною репресивних процесів уряду Грузії, які спрямовані проти особистості та свободи вираження поглядів.
Відтак вона почала голодування — нині воно триває 28-й день. У зв’язку з погіршенням стану здоров’я її перевели з колонії у медпункт.