США планують скасувати майже половину економічного боргу України
- 21.11.2024, 14:45
- 3 390
Адміністрація президента США Джо Байдена подала до Конгресу заяву щодо часткового списання боргу України за економічну допомогу. Мова йде про $ 4,65 мільярда, що становить майже половину умовно-поворотних позик, виділених у рамках квітневого закону про допомогу Україні
Як повідомив речник Держдепартаменту Метью Міллер, ці кошти були частиною загального пакета на $ 61 мільярд, передбаченого для України, з яких $ 10 мільярдів було надано на умовах повернення.
«Ми зробили крок, який був окреслений у законі, щоби скасувати ці позики за надану економічну допомогу Україні, і тепер Конгрес може ухвалити це», — заявив Міллер під час брифінгу.
Як працює механізм списання боргу?
Закон дозволяє Джо Байдену скасувати до 50% умовно-поворотних позик після 15 листопада 2024 року, а другу половину — з 1 січня 2026 року. Отже, наступне рішення щодо залишку боргу буде залежати від нового президента США, можливо, Дональда Трампа.
Водночас законодавці мають право заблокувати це рішення через резолюцію про заперечення. Проте, за словами Міллера, такого сценарію малоймовірно, зважаючи на двопартійну підтримку допомоги Україні.
Що це означає для України?
Скасування частини боргу значно полегшить економічний тягар для України в умовах триваючої війни. Воно дозволить спрямувати більше ресурсів на відновлення інфраструктури та підтримку економіки, що постраждала від російської агресії.
Таке рішення є важливим сигналом про подальшу підтримку США, навіть у складних внутрішньополітичних умовах.