Передплата 2025 «Добре здоров’я»

Часник висаджують напередодні холодів

Передчасно посаджений озимий часник швидко випускає пера, які гинуть від морозів. Але не можна й баритися, бо через запізнення він погано вкорениться. Тому беруться за цю справу наприкінці жовтня-перших днів листопада — коли до стійких заморозків залишається приблизно 2−3 тижні

Фото pexels
Фото pexels

Згаданій культурі відводьте світлу ділянку з легким суглинистим чи су­піщаним ґрунтом. Важливо, аби по­переднього року тут не росла цибуля (через спільні шкідники та хвороби).

На кожен квадратний метр пло­щі дають по 5−6 кг перегною, 30 г суперфосфату і 20 г калійної солі. Відтак перекопайте та полийте розчином мідного купоросу (1 чай­на ложка на 10 літрів води).

Потрібна підготовка й репро­дуктивному матеріалу. Розділивши головки, виберіть лише здорові та цілі зубчики. Їх дезінфікують у слабкому розчині марганцівки, а потім просушують.

Такі екземпляри слід втикати в землю через кожні 8−10 см, за­вглибшки 5−6 см. Відстань між рядками — 20 см.

Згодом поверхню мульчують двосантиметровим шаром сухо­го торфу або змішаної із землею тирси. Також непогано викорис­товувати опале листя, солому, які вбережуть від вимерзання. Зверху цю «ковдру» прикладіть стеблами кукурудзи, зрізаними гілками де­рев (щоб не здував вітер).