Часник висаджують напередодні холодів
Передчасно посаджений озимий часник швидко випускає пера, які гинуть від морозів. Але не можна й баритися, бо через запізнення він погано вкорениться. Тому беруться за цю справу наприкінці жовтня-перших днів листопада — коли до стійких заморозків залишається приблизно 2−3 тижні
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/522282/chasnyk.jpg)
Згаданій культурі відводьте світлу ділянку з легким суглинистим чи супіщаним ґрунтом. Важливо, аби попереднього року тут не росла цибуля (через спільні шкідники та хвороби).
На кожен квадратний метр площі дають по 5−6 кг перегною, 30 г суперфосфату і 20 г калійної солі. Відтак перекопайте та полийте розчином мідного купоросу (1 чайна ложка на 10 літрів води).
Потрібна підготовка й репродуктивному матеріалу. Розділивши головки, виберіть лише здорові та цілі зубчики. Їх дезінфікують у слабкому розчині марганцівки, а потім просушують.
Такі екземпляри слід втикати в землю через кожні 8−10 см, завглибшки 5−6 см. Відстань між рядками — 20 см.
Згодом поверхню мульчують двосантиметровим шаром сухого торфу або змішаної із землею тирси. Також непогано використовувати опале листя, солому, які вбережуть від вимерзання. Зверху цю «ковдру» прикладіть стеблами кукурудзи, зрізаними гілками дерев (щоб не здував вітер).