Передплата 2025 «Добре здоров’я»

Часник — народний лікар

Крім того, що часник є найкращою «зброєю» проти вампірів, це ще й смачна приправа і навіть «народний лікар», який зберігає молодість і продовжує життя

Фото pexels
Фото pexels

Його їдять сирим, роблять з нього настоянки, додають у плов, салати та інші страви.

Часник зазвичай застосовують у невеликих кількостях через його специфічний смак і запах. І хоча з кількох зубців часнику ви не отримаєте великої кількості вітамінів і мінералів, зате забезпечите собі зміцнення імунітету і захист від хвороб.

До складу часнику входять клітковина, білки, жири, карбогідрати, аскорбінова кислота, а також спектр мікро- і макроелементів: натрій, калій, кальцій, марганець, залізо, фос­фор, магній, йод і цинк. Він міс­тить вітаміни С, В, D, Р, а також сполуки сірки, фітонциди і ефір­ну олію.

Саме сульфіди забезпечують часниковому соку силу в бороть­бі проти стафілококів, збудників дизентерії та тифу, незлічен­ної кількості патогенних грибів і дріжджів.

Маючи такий склад, часник широко використовується для лікування багатьох захворювань: стенокардії, склерозу, рахіту, дизентерії, проносу. Його засто­совують для лікування гнильних ран, авітамінозу, як глистогінний і відхаркувальний засіб. Часник розширює, чистить кровоносні судини, знижує кров’яний тиск, поліпшує роботу серцевого м’яза, клітин головного мозку, сприяє виділенню жовчі, знижує цукор у крові, сприятливо діє за метеоризму, є сечогінним і пото­гінним засобом.

Найпростіший спосіб вживан­ня часнику з лікувальною метою — з'їсти кілька очищених зубців на вечерю з хлібом, салом або запиваючи водою.

Часник стимулює травлення, знімає втому, має високу актив­ність проти вірусів грипу та гер­песу.

Часник має сильну антимі­кробну дію і посилює опірність організму до інфекцій, тому дуже корисно їсти часник у періоди епідемій. Традиційний народний засіб проти застуди та бронхіту — часник, змішаний з медом. При­ймають засіб по 1 чайній ложці тричі на день.

Давно перевірено власти­вості часнику у лікуванні «сер­цевих» хвороб. Знижується кров’яний тиск, збільшується сила серцевих скорочень і се­човиділення, розширюються коронарні судини. Ефектив­ний часник у лікуванні неврозів серця, гіпертонії і профілактики атеросклерозу.

Дослідження виявили — деякі компоненти часнику здатні при­гнічувати синтез деяких канце­рогенів.

Часник містить значну кіль­кість селену та інших речовин з групи антиоксидантів. Ці речови­ни захищають молекули ДНК від руйнівних дій вільних радикалів та інших хімічних «агресорів».

Обережно! Часник проти­показаний хворим на анемію, виразку шлунка або кишечнику і сечостатевої системи.

Підготувала Галина Вербицька