Передплата 2025 «Добра кухня»

«Храм виконуватиме на полігоні важливу роль для наших воїнів»

  • 17.10.2024, 13:38
  • 684

Львівський храм Блаженних Мучеників УГКЦ демонтували із вулиці Стрийської у Львові та перевезли на полігон для українського війська

Дерев’яну церкву Блаженних Мучеників УГКЦ демонтували та передали Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Історія храму

У 2000-х роках було придбано будинок, що раніше належав прикордонним військам СРСР, з метою створення студентського містечка. Задум розпочати з молитви призвів до рішення побудувати храм на території та вже наприкінці 2008 року будівництво розпочалося і завершилося в червні наступного року.

«Щоби ми могли почати з молитвою усі наші задуми, ми спершу подумали що треба побудувати храм божий, щоби та молитва постійно звучала коли процес будови (студентського містечка) будем починати», — зазначив віцеректор УКУ о. Богдан Прах.

Архітектура та проєктування

Проєктом займався архітектор Роман Сулик, відомий своїми дослідженнями української дерев’яної архітектури, а за будівництво відповідав отець Богдан Прах.

Храм назвали на честь Блаженних мучеників УГКЦ, яких проголосив блаженними Папа Іван Павло ІІ під час свого візиту до Львова у 2001 році. Камінь, що став частиною цього храму, також був освячений під час візиту Папи.

9 жовтня, у деревʼяній церкві Блаженних Мучеників УГКЦ відслужили останню загальноуніверситетську Архиєрейську Літургію. Її очолив архиєпископ і митрополит Львівський Ігор Возьняк. Наступного дня, 10 жовтня, розпочались роботи над демонтажем церкви. Її передали Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Роль і нова місія храму

«Ця церква — символ Галичини», — такими словами професор УКУ Ярослав Грицак підкреслив значення святині для регіону.

Митрополит Ігор Возьняк також висловив свою радість з приводу нової місії храму, зазначивши: «Храм стояв невживаний, але тепер він на полігоні виконуватиме важливу роль для наших воїнів та воячок. Це не може не тішити всіх нас. В УКУ вже збудували новий храм, а цей нарешті дочекався свого часу. Ми готові розпочати його розбирання та перевезення до наших військових», — додав митрополит, підкреслюючи вагомість
переходу святині до нової ролі.

Таким чином, храм, що певний час залишався без служіння, отримає нове призначення: стати місцем молитви і духовної підтримки для українських військових, даруючи їм надію та силу у ці непрості часи.

Начальник Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного генерал-лейтенант Павло Ткачук із глибою вдячністю сприйняв дарунок від Церкви та УКУ для Академії. З Його точки зору, незалежно від того, до якої конфесії належимо, зміст християнської релігії лежить у ставленні Людини до Бога і Бога до Людини. І цей храм, який велично засяє і буде служити під проводом капелана отця Андрія, стане ще одним духовним центром військової спільноти.

Андрій Побурко, відомий мирянин та учасник багатьох доброчинних справ для Церкви та ЗСУ, висловив свою позитивну думку щодо цієї події. Він підкреслив, що керівництво Академії приділяє значну увагу до духовних потреб курсантів, офіцерів та працівників військового вишу. Я знаю, зазначив пан Андрій, що на території Академії функціонує, відновлений у 2005 році Храм святого Архистратига Михаїла, а також постійну підтримку й співпрацю із гарнізонною святинею Петра й Павла у центрі Львова.

Таким чином, храм, що певний час залишався без служіння, отримає нове призначення: стати місцем молитви і духовної підтримки для українських військових «даруючи їм надію та силу у ці непрості часи.

Ірина Мостова, Назар Кошлатий, студенти факультету журналістики Львівського національного університету Івана Франка.