Передплата 2025 «Неймовірні історії життя»

У Львові лікарі прооперували жінку, яка травмувалася, впавши із вишні

  • 15.07.2024, 15:55
  • 663

68-річна львів'янка Галина Чупилко впала із драбини, коли рвала вишні. Вона отримала важку і нетипову травму через супутню недугу і могла назавжди втратити можливість повноцінно рухатися

Фото із сайту Львівської міськради
Фото із сайту Львівської міськради

Щоб цього не сталося, ортопеди-травматологи лікарні святого Луки Першого медоб'єднання зробили їй складну комбіновану операцію

Пацієнтка 15 червня зі своїм чоловіком пішла збирати вишні. Жінка була на драбині, а чоловік підстраховував знизу. Якоїсь миті пані Галина взялася за гілку, а та не витримала і зламалася. Жінка приземлилась на ліву ногу — прямо на п’ятку. Чоловік одразу повіз дружину до травмпункту лікарні святого Луки.

Лікарі обстежили пацієнтку і виявили у неї комбіновану травму гомілковостопного суглоба. Ахіллове сухожилля відірвалося від місця свого кріплення, і разом з тим відламався шматок п’яткової кістки. А ще одна кістка в стопі, так звана медіальна, вивернулася гострими краями до шкіри та врізалася в м’які тканини, чим завдавала пані Галині сильного болю.

«Висота, з якої впала пацієнтка, — невелика. Але жінка має остеопороз — захворювання, через яке її кістки є крихкими. Саме тому травма виявилась набагато складнішою, ніж була б у людини, кістки якої не уражені остеопорозом», — розповіла про обтяжений анамнез пацієнтки Юрій Сенюк, ортопед-травматолог лікарні.

За півтори години після падіння пані Галини, її травмована нога в ділянці гомілковостопного суглоба сильна набрякла — збільшилась вдвічі. А на шкірі почали з’являтися фліктени — міхурі, наповнені тканинною рідиною. Виникла загроза некрозу, тож оперувати потрібно було негайно.

Під час складного комбінованого втручання ортопед-травматологи спершу дали раду з набряком: шляхом розсічення шкіри вони звільнили тканини від надмірного тиску. А потім взялися за ахіллове сухожилля, з'єднавши відламаний фрагмент кістки з основним тілом п’ятки, а також повернули ще одну кістку у правильне положення. Так, лікарі змогли повністю відновити анатомічну структуру травмованої ділянки. Без цього невідкладного втручання пацієнтка могла назавжди втратити опорну функцію ноги.

Нині жінка поступово видужує та мріє якнайшвидше повернутися до своїх клопотів по господарству. Утім, відновлення після такої травми є тривалим і займає майже 3−4 місяців.

Читайте також
Головне, щоб жінка вийшла з медичної установи здорова, зі здоровою дитиною
04.04.2025
Головне, щоб жінка вийшла з медичної установи здорова, зі здоровою дитиною

Лікар акушер-гінеколог Львівського обласного клінічного перинатального центру, кандидат медичних наук Ігор Федорощак допоміг з’явитися на світ близько 5 000 малюків. Бачив щасливі очі тисяч родин, знайомий із проблемами та труднощами, з якими довелося зустрітися батькам, очікуючи своє маленьке щастя. Фахівець погодився відповісти на низку поширених запитань, з якими найчастіше звертаються майбутні матері